Sinyaller iyi... Gelişmeler 2022 yılı için umut veriyor

Ekim ve Kasım aylarına yönelik beklentilerinin 2022 yılını umutlandırdığını söyleyen ALTİD Başkanı Burhan Sili, “Geçen seneyle kıyaslayacak olursak, bu sezon ekim ve kasım aylarında da hareket bekliyoruz. Bu gelişme bizleri 2022 için umutlandırıyor" dedi.

12/10/2021 15:07
Sinyaller  iyi... Gelişmeler 2022 yılı için umut veriyor

Ekim ve Kasım aylarına yönelik beklentilerinin 2022 yılını umutlandırdığını söyleyen Burhan Sili, “Geçen seneyle kıyaslayacak olursak, bu sezon ekim ve kasım aylarında da hareket bekliyoruz. Bu gelişme bizleri 2022 için umutlandırıyor. İç pazar misafirlerimizin tatil alışkanlıkları ağırlıklı olarak yaz dönemine endeksli. Buna rağmen az da olsa kış dönemi iç pazarda da bir hareketlilik söz konusu” diye konuştu.

Alanya’da taleplere göre otellerin açık kalacağı ve verilere göre ilçede tesislerin yüzde 10’unun açık olacağını belirten Sili, Alanyapostası'nda yer alan haberde, “Planlama, tesislerin kapasiteleri ve talep durumu değerlendirilerek yapılıyor. Araştırmalarımıza istinaden, ağırlıklı olarak Alanya merkezde olmak kaydıyla tesislerimizin yüzde 10’u kış döneminde açık olacak” dedi.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, turizm sezonunun uzayacağını belirtirken, 2022’ye yönelik gelişmelerinde olumlu olduğuna dikkati çekti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.