Sinpaş’ın Kızılbük’teki projesine ‘ÇED Olumlu’ kararı verildi

Muğla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Sinpaş GYO’nun Marmaris Kızılbük’teki resort otel ve devremülk projesine “ÇED Olumlu” kararı verdi.

12/03/2023 22:31
Sinpaş’ın Kızılbük’teki projesine ‘ÇED Olumlu’ kararı verildi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Sinpaş GYO tarafından yapılması planlanan “Kızılbük Resort Otel ve Devremülk” projesine verilen “ÇED Gerekli Değildir” kararının mahkeme kararıyla iptalinin ardından yeniden başlatılan ÇED sürecinde, Muğla Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nce projeye “ÇED Olumlu” kararı verildi.

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP), Marmaris Kent Konseyi üyeleri ve bölge halkının yaklaşık bir yıldır mücadele ettiği projeye karşı açılan davalarda son olarak Marmaris Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri, Muğla Valiliği’nin 13 Ağustos 2021 yılında verdiği ‘ÇED gerekli değildir’ kararının iptali için dava açmış ve mahkeme bu yılın ağustos ayında valiliğin verdiği ÇED kararını iptal etmişti.

Bunun üzerine şirket, 8 Eylül 2022 tarihinde Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na yeni ÇED için başvurdu. Muğla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nce 10 Mart 2023 tarihinde projeye “ÇED Olumlu” kararı verildi. (ANKA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.