Seyahatseverlerin 2023'teki tatil tercihlerine ışık tutan araştırma... Adrenalin mi, inziva mı?

Yeni bir yıla girerken, yaz tatili planları gündemdeki yerini aldı. 32 ülkede 24 binden fazla kişiyle gerçekleştirilen araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 61’i adrenalin dolu, yüzde 40’ı ise kalabalıktan uzaklaşarak inzivaya çekilebilecekleri bir tatil hayal ediyor.

29/12/2022 13:07
Seyahatseverlerin 2023'teki tatil tercihlerine ışık tutan araştırma... Adrenalin mi, inziva mı?

Yeni yıl yaklaşırken, birçok kişi tatil planlarını yapmaya şimdiden başladı. Online konaklama rezervasyonu hizmeti sunan uluslararası bir markanın, 32 ülkede 24 binden fazla kişiyle gerçekleştirdiği araştırma, tüketicilerin 2023’te nasıl bir tatil hayal ettiğine ışık tuttu.

Dünyanın dört bir yanındaki insanların bu yılki tatillerine dair 2022’ye kıyasla daha iyimser hissettiğine işaret eden araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 61’inin adrenalin dolu bir tatil planladığı görülüyor.

Yüzde 44’ü zihinlerini yeniden canlandırmak için meditasyon yapabilecekleri alanlara seyahat edeceklerini belirtirken, beşte ikisi de (yüzde 40) inzivaya çekilebilecekleri bir tatil yapacaklarını söylüyor. Tatil beklentileri farklılaşırken, turizm sektörü de yeni iş modelleriyle değişiyor. (DHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.