Şerefton Hotels - Double Free

Sağa…sağa… biraz aşağıya, biraz daha aşağıya, ortalayın, ortalayın, ORTALAYIIIN ! Allah sizin... ! Tabela öyle mi asılır, hiç mi görmediniz… Yamuk oldu yamuuuk! “T” yi de ters çakmışsınız, aşağıya bakıyor..

Aykut Bakay Aykut Bakay 04/03/2018 01:03
Şerefton Hotels - Double Free

Sağa…sağa… biraz aşağıya, biraz daha aşağıya, ortalayın, ortalayın, ORTALAYIIIN !  Allah sizin... ! Tabela öyle mi asılır, hiç mi görmediniz… Yamuk oldu yamuuuk!   “T” yi de ters çakmışsınız, aşağıya bakıyor..

Dayı yaa… Nasıl olsa bu tabela çakma değil mi? Biz de çaktık işte. Ya çakarlarsa ne olacak sen onu düşündün mü?

Çakma, makma, noolmuş yani, kime ne? Bunlardan yüzlerce var. Kim nerden anlayacak, bilecek? O kadar çok ki, kendileri bile bilmiyor, onlar da karıştırıyor. Önemli olan uluslararası zincir bir marka değil mi, millet ona geliyor. Bir harften bir şey çıkmaz. Boş verin devam edin, bir sürü işimiz var. Daha inşaat bitmedi yarın açılış var.

Dayıı… Yurt dışından yabancı müşteriler gelse anlamayacak mı ?

Yeğeeen … Yurt dışı mı kaldı, yabancı mı kaldı, saçma saçma konuşma… Bende elin yabancı zincirine kürekle para verecek göz var mı? Ona da uydururuz bir şeyler, çözüm çok.

Taktınız benim kafama yaa, apartman dairesinden otel oluyor da benim mis gibi inşaat niye uluslararası olmuyor? Sen onu bunu bırak da, şu amcanın oğlu vardı, onu çağır. Ticaret Lisesi okumuştu, hesaptan kitaptan anlar biraz. Seni bu tesisin başına müdür, onu da muhasebe müdürü yapacağım. İdare edin işte biraz, sonrasına bakarız.

Müşterilere yeni açıldık, eksiklerimiz tabii ki olacaktır dersiniz… Sizin için en mükemmel hizmeti vermek için buradayız, elma bile koyduk lobiye, elma yiyin dersiniz. Kahvaltı büfemiz de mükemmel… Hee bu arada zeytinleri ne yaptınız, saydınız mı? Kahvaltıdan önce ve sonra iki kere sayın. Maliyetler önemli. Peynirleri de öyle koca koca doğramayın, ince olsun, incecik, zar gibi… Var mıydı? Vardı desinler.

Bilgisayarlar geldi mi ?

Geldi dayı, ama, senin oğlan el koydu onlara. Bitcoin odası mı ne yapacakmış, resepsiyona koydurtmadı, elle yapsınlar işlemleri dedi. Bir şey diyemedim.

Yemin ederim öldürecek bu çocuk beni yaa… Peki… Geçen ay yan otelden çuvalla kaçırdığınız resepsiyonistler vardı, katçılar vardı, onlar nerede ?

Dayı katçılardan bir tanesi kitlediğimiz yerin kilidini kırmış, kaçtı… Peşinden koştuk ama yakalayamadık. Fazla uzağa gitmiş olamaz, buluruz, aşağı mahallede yeni açılan zincir otele başlamıştır. Kaçırırız yine, çuvallar duruyor, atmadım.

Resepsiyonistler nooldu? En önemlisi onlar. Onları sakın kaybetmeyin, yok oğlum piyasada, resepsiyonist yok, altın onlar altın…Külçe altın…

Dayı açılış günü için birlikte rakı hazırlıyorduk, gönderdiğin makine arızalı çıktı, alkolü fazla basmışız, bir tanesi zehirlendi, gönderdim.

DAYIII…DAYIII…Zabıtalar geldi, DAYII …

Sssht… Koltuğun arkasındayım, bir sus.. Sessiz ol… Bi şeyler ikram edin gönderin.. Her şeyle ben mi uğraşıcam … Rakı verin Rakı …

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.