Securitas, konforlu ve güvenli konaklama deneyimi suruyor

Securitas Technology Türkiye, turizm sektörüne sunduğu teknoloji odaklı çözümlerle daha az insan müdahalesiyle daha konforlu ve güvenli bir konaklama deneyimi yaşatıyor. Kaldıkları otelde kendileri ve eşyalarının güvende olduğunu hissetmek isteyen misafirlerin bu beklentisini en üst düzeyde karşılayan elektronik güvenlik çözümleri, turizm tesislerinin daha verimli işletmelere dönüşmesine de katkı sunuyor.

05/12/2023 12:51
Securitas, konforlu ve güvenli konaklama deneyimi suruyor

Turizm, Türkiye ekonomisi için katma değer sağlama potansiyeline sahip en önemli sektörlerin başında geliyor. İnsan odaklı sektörde daha fazla turist çekmenin yolu, misafir memnuniyetini sağlamaktan geçiyor. Misafir memnuniyetini sağlamak için önemli faktörler arasında ise güvenlik ve bu güvenliğin yönetilmesi konusu başı çekiyor.

Securitas Technology Türkiye, turizm sektörüne sunduğu teknoloji odaklı çözümlerle daha az insan müdahalesiyle daha konforlu ve güvenli bir konaklama deneyimi yaşatılmasına destek veriyor. Securitas Technology CMO’su Pelin Yelkencioğlu, “Bir turizm tesisinin başarısı veya başarısızlığı, diğer tüm hizmetlerden daha çok, misafirlere güvenli ve emniyetli bir ortam sunabilmesine bağlı. Bir otele gelen misafir, orada kaldığı süre boyunca hem kendisinin hem de eşyalarının güvende olacağını bilmek ister. Aynı zamanda çalışanların, otel bünyesindeki sanat eserlerinin, ekipman ya da cihazların korunması ve güvenliğinin sağlanması da çok önemlidir. Otel ve tesis yönetimi, kendisini uzun vadede karlı ve başarılı kılacak şekilde ihtiyaçlarına uygun bir güvenlik sistemi için mutlaka yatırım yapmalıdır” diyen Yelkencioğlu, Turizm ve Otelcilik sektöründe kullanılan teknolojileri şöyle aktardı;

Otel kilit çözümleri

Oteller gibi çok sayıda giriş kapısının bulunduğu yerlerde hem kart okuyucular hem de mobil cihazlara indirilen uygulamayla kapıların açılması sağlanıyor. Otel misafirlerinin mobil cihazlarıyla odaya giriş yapabilmesi, kartların kaybolması veya çalınması gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Yazılım üzerinde kullanım kaydı tutulması takibi de kolaylaştırıyor. Tüm kapı modelleri ve tasarımları için uygun hale getirilebilen kilit sistemleri bulut tabanlı çalışıyor. Bluetooth ve NFC iletişim teknolojileri kullanan sistem kablolama gerektirmiyor.

Anahtar yönetim çözümü

Anahtar yönetim çözümü sayesinde, tüm anahtarlar elektronik ve güvenli bir kutuda muhafaza ediliyor. İstenilen alana kurulabiliyor ve şifre ya da mobil uygulamayla açılabiliyor. Böylece sadece yetkili kişiler anahtarlara ulaşabiliyor. Örneğin, bir otelde kiler, mutfak, havuz ya da benzeri alanlardan sorumlu otel görevlilerinin tümüne anahtar vermek yerine Sentrikey çözümüyle ilgili alanın girişine anahtar kutusu kuruluyor ve yalnızca yetkili kişiler belirlenen saatlerde giriyor.  İş bitiminde anahtarı yine aynı yere bıraktığı için anahtar kaybetme ya da unutma gibi insani hataların da önüne geçilmiş oluyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.