Şampiyon belli, ikinci kim?

Rusya'da "kışın sonu, yazın habercisi" olarak geleneksel önemi olan "Mayıs tatili" döneminde Türkiye'ye talep kelimenin tam anlamıyla "patladı".

15/05/2018 17:37
Şampiyon belli, ikinci kim?

Rusya vatandaşı turistlerin uzun mayıs tatillerinde tatil amacıyla en fazla ziyaret ettikleri ülkeler açıklanırken, Türkiye açık ara "1 numara" çıktı. Rusyalı turistlerin bu sene mayıs tatillerinde yurt dışında en fazla ziyaret ettikleri destinasyon eyüzde 52,9 ile Türkiye oldu. 

Türkrus'ta yer alan habere göre, Türkiye'yi Kıbrıs (yüzde 10,72), Tunus (yüzde 5,19), Birleşik Arap Emirlikleri (yüzde 4,86) ve Yunanistan (yüzde 4,52) takip etti.

Rusya'da yurt içi turizm de büyüdü

Rosturizm'den yapılan açıklamada, Rusya'da mayıs tatilinde bu sene yurt içi turizminde de geçmiş senelere göre ciddi büyüme olduğu belirtildi.

Ria ajansının haberine göre,  Rusya'da bu sene 1-10 Mayıs tarihleri arasında yurt içi uçak bilet satışlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 63 artış kaydedildi.

En favori destinasyonlar

Rusya içinde mayıs tatillerinde en fazla tercih edilen destinasyonlar Soçi, Simferopol, Krasnodar, St.Petersburg ve Kaliningrad oldu.

Aviasales'ın verilerine göre, Mineralnıye Vodı, Mahaçkale, Rostov-na-Donu, Samara ve Kazan da 1-10 Mayıs tarihleri arasında en fazla ziyaret edilen yurt içi destinasyonlar arasına girdi.

 

Yorumlar