Sahte uçak bileti ve tatil paketi sattı... Almanya'da gurbetçileri dolandırdılar

Almanya’da yaşayan binlerce kişiye sahte uçak bileti ve tatil paketi satan Bülent Alinak, ortadan kayboldu.

16/11/2022 12:11
Sahte uçak bileti ve tatil paketi sattı... Almanya'da gurbetçileri dolandırdılar

 

Gurbetçiler özellikle tatil sezonunda internet dolandırıcılarının kurbanı olmamak için uçak biletlerini ve tatil paketlerini acentelerden almayı tercih ediyor.

Ancak Oberhausen’den bir seyahat acentesinin müşterileri acenteden tatil paketi ve uçak bileti aldıklarına bin pişman oldu. Oberhausen’ta Bülent A’nın işlettiği Uçar Reisen acentesinden bilet alan yolcular havaalanına gittiklerinde seyahatlerinin olmadığını ve dolandırıldıklarını fark ettiler.

“Ucuz olduğu için tercih ettim”

Seyahat acentesi, müşterilerden hiç seyahat rezervasyonu yapmadan binlerce Euro topladığı söyleniyor. İsmini vermek istemeyen ve yaşadığı mağduriyeti anlatan bir kadın, ”Uzun zamandır planladığımız tatili gerçekleştirmek için arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine yüz kilometre yol katederek Ucar Reisen acentesine gittim.

On iki yaşındaki oğlum ve eşimle birlikte Antalya’da her şey dahil bir otelde kalmak için 3.500 Euro'yu peşin ödeyerek tatil paketi satın aldım. Bir gün sonra havayolunu aradığımda dolandırıldığımı anladım” dedi. Airport'ta yer alan habere göre, mağdur kadın diğer acentelerde tatil paketlerinin 7 Bin Euro olduğunu, ucuz olduğu için burayı tercih ettiğini söyledi. Alman polisi her yerde acente sahibi Bülent Alinak'ı arıyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.