Sabiha Gökçen CEO'su Berk Albayrak görevden alındı

Yaklaşık 2 yıldır Sabiha Gökçen Havalimanı CEO’su olarak bu görevi yürüten Berk Albayrak'ın eleştirilen ve başarısız yönetim anlayışından dolayı, uzun bir süredir gündemde olan görevden alınması kararı resmileşiyor.

30/09/2023 13:02
Sabiha Gökçen CEO'su Berk Albayrak görevden alındı

AirportHaber'de yer alan habere göre, Malezyalı Malaysia Airports'un işlettiği Sabiha Gökçen'de 1 Eylül 2021 tarihinde CEO olarak göreve başlayan Albayrak'ın henüz 2 yılı dolmasına rağmen görevinden alındığı ve Pazartesi günü itibarıyla kararın resmileşeği öğrenildi.

İSG'DE HİJYEN KRİZİ YAŞANMIŞTI?

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda AirportHaber'in gündeme getirdiği ciddi bir hijyen krizi yaşanmıştı. Anlaşmalı firmanın sözleşmesi sona erince yeni bir firma ile anlaşma yapılamamış ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda terminaller başta olmak üzere adeta çöp yığınları oluşmuştu.

BERK ALBAYRAK KİMDİR?

İSG’de 13 yıldır çalışan Berk Albayrak, son atamasından önce operasyon direktörlüğü ve teknik hizmetler direktörlüğü gibi görevlerde bulundu.

İnşaat mühendisliği eğitimi alan Albayrak, daha önce de Limak ve GMR Ortak Girişiminde departman yöneticiliği, DHMİ Türkiye’de inşaat bölümü direktörlüğü ve Baki Şirketler Grubu’nda proje müdür yardımcılığı görevlerini üstlenmişti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.