Ryanair Türkiye’den pilot alacak

Dünyanın en önemli düşük maliyetli havayolu şirketlerinden biri olan Ryanair, Türkiye’de pilot ve mühendis almak için roadshow ilanı verdi. Roadshow’lar 3 mayıs’ta İstanbul’da, 4 mayıs’ta Antalya’da gerçekleşecek.

15/04/2023 13:49
Ryanair Türkiye’den pilot alacak

Britanya merkezli havayolu Ryanair, İstanbul ve Antalya’da pilot ve mühendis görüşmeleri yapacağını duyurdu. Havayolundan yapılan açıklamaya göre, İstanbul’daki roadshow 3 Mayıs’ta, Antalya’daki ise 4 Mayıs’ta gerçekleşecek.

İlanda, “Ryanair, 520’den fazla uçaktan oluşan bir filoda günlük 3 binden fazla uçuşta 168 milyondan fazla konuğu taşıdığımız başka bir rekor yılı daha üzerine inşa etmeye çalışırken, geniş Avrupa üs ağımızda hem ICAO hem de EASA lisanslı pilotlar için bir dizi fırsatı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” denildi.

İstanbul ve Antalya'da roadsow yapılacak

Boeing 737 için pilot alacak Havaolu Boeing 737 kaptan, yardımcı pilot, teknik servis, simülatör, eğitim filo planlayıcı, kıdemsiz uçak mühendisleri ile hat bakımı ve temel bakım personeli almayı planlıyor.

Haberaero'da yer alan habere göre, kaptanların minimum 3 bin 500 saat, ikinci pilotların ise 1500 saat uçuş tecrübesi aranıyor. İstanbul’daki roadsow, Harbiye’deki Hilton İstanbul Bosphorus’ta saat 10.00’da başlayacak. Antalya’daki ise Muratpaşa’daki Hotel Su’da saat 9.30 ile 15.30 arasında gerçekleşecek. İlanda kapasite sınırlı olduğu için yalnızca bir roadshow’a katılınması belirtildi. 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.