Rusya'yı 1.3 milyon Müslüman turist ziyaret etti

Bu yılın ilk çeyreğinde Rusya’yı ziyaret eden toplam turist akışının yüzde 62'sini Müslüman ülkelerden gelen 1.3 milyon turistin oluşturdu.

04/06/2024 14:15
Rusya'yı 1.3 milyon Müslüman turist ziyaret etti

Uluslararası Turizm Geliştirme Merkezi Direktörü Yulia Maksutova, Rusya'ya 1.3 milyon Müslüman turistin geldiğini belirtti. Maksutova, 2024 yılının ilk çeyreğinde "Rusya - İslam Dünyası: KazanForum"a katılan 84 ülkeden 1.64 milyondan fazla yabancı turistin Rusya'yı ziyaret ettiğini ifade etti. Vatandaşlarının çoğunluğunun Müslüman olduğu veya devlet dininin İslam olduğu 43 katılımcı ülkenin, Rusya'ya 1.3 milyon yabancı turist akışı sağladığını, bunun da Rusya'yı ziyaret eden toplam yabancı turist sayısının yüzde 62'sine tekabül ettiğini söyledi.

Rusya'ya en fazla yabancı turistin Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye ve Mısır'dan geldiğini belirten Maksutova, İslam dünyasının turizm pazarının büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurguladı. Haberrus'un aktardığına göre, 2028'de Müslüman turistlerin 230 milyon uluslararası seyahat yapacağının ve bu turistlerin toplamda yaklaşık 225 Milyar Dolar harcama yapacağının tahmin edildiğini söyledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.