Rusya-Türkiye hattında ortalama bilet fiyatı ne kadar?

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST), Rusya'dan Türkiye'ye gidiş-dönüş uçak biletlerinin ortalama faturasını hesapladı. RST Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin, Türkiye hattından fiyatların geçen yıla göre değişmediğini ve 35-40 Bin Ruble civarında  olduğunu belirtti.

09/04/2024 22:29
Rusya-Türkiye hattında ortalama bilet fiyatı ne kadar?

Rus yetkili, "Şu anda ortalama fiyatlarda 2023'e göre artış yok. Ruble kurundaki zayıflamaya rağmen fazla sıkıntı yaşanmadı. Ruslar 2022'de Türkiye'ye gidiş-dönüş uçak bileti için yaklaşık 60 Bin Ruble ödemişti. 2023'te bu ortalama 35-40 Bin Ruble'ye indi" dedi.

Türkrus'ta yer alan habere göre Gorin, "İki ülke arasında yeterli sayıda uçuşvar. Ulaşım sıkıntısı yok. Önümüzdeki sezon için anlaşmaya varılan kotaların süresi bir yıldan az değil. Beş Türk ve en az 11 Rus havayolu şirketi, Rusya Federasyonu'nun 22 şehrinden Türkiye'nin beş şehrine haftada  bin 250 uçuş gerçekleştirebiecek" diye ekledi.

Gorin, AB'nin Southwind uçuşlarının yasaklanmasının Rusya'dan Türkiye'ye uçuş sıkıntısına yol açmayacağını belirterek, "Havayolunun, Karadeniz, Kazakistan ve Gürcistan toprakları üzerinden doğu rotası boyunca Türkiye'ye uçuşlar gerçekleştirmesi nedeniyle bu yasak Rus turistleri hiçbir şekilde etkilemiyor. Bu şirketin Türkiue uçuşlare kısıtlama olmaksızın gerçekleştiriliyor" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.