Rusya’dan her şey dahil otellere ‘Alkol’ uyarısı

Rusya Standartlar Enstitüsü Rosstandart, ülkede Her şey dahil sistemle çalışan Rus otellerinde öğle ve akşam yemeklerinde yerli alkollü içeceklerin sınırsız miktarda sağlanması gerektiğini vurgulayarak otelleri uyardı.

11/03/2023 12:33
Rusya’dan her şey dahil otellere ‘Alkol’ uyarısı

Yakın zamanda turizm sektöründe bazı her şey dahil otellerin içki servisi yapmayacağı ile ilgili iddialar sonrası açıklama yapan kurum, Rusya’da ilk kez hazırlanan “Her şey dahil ve ultra her şey dahil konaklama hizmetleri” standartlarının 30 Haziran 2023’te yürürlüğe gireceğini bildirdi.

Bu standartlara göre ülkede herşey dahil sistemde çalıştığını iddia eden tüm otellerin yerli içkileri öğle ve akşam yemeklerinde açık büfede ve ayrıca ek yemek noktasında sınırsız miktarda sunması gerekeceğinin altını çizen Rosstandart, bu içkiler arasında en az bir çeşit bira, en az bir tür sek / yarı tatlı kırmızı ve beyaz şarap, en az üç tür sert alkollü içki ve en az iki tür ve buna dayalı kokteyl bulundurması gerekeceği konusunda uyardı.

Rusya'da 'Her şey dahil' kuralları

Standarda göre alkolsüz ve sıcak içecekler ve alkollü içeceklerin büfe ve ek yiyecek satış noktalarında sınırsız miktarda sunulması gerekirken, otelin ultra her şey dahil bir sistemde çalışması durumunda konuklarına hem yerli hem de ithal en az beş çeşit sert alkol ve sert alkole dayalı en az yedi çeşit kokteyl sunması gerekecek. Beş yıldızlı ultra her şey dahil otellerin ise, aynı zamanda kahvaltıda sınırsız şarap imkanı sunması zorunlu tutuluyor.

Her şey dahil otellerin haftada bir defadan fazla yeni açık büfe yemek ve içecek menüsü sunacağına dikkat çekilen açıklamada, sabah kahvaltılarında, kuru kahvaltılık gevrek, müsli, balık ve et gastronomisi, sebze, meyve, salata ve salata soslarıyla birlikte pankek, gözleme, börek ve diğer hamur işi ürünleri bulundurması gerekeceği, aynı zamanda kahvaltıda farklı peynir ve süt ürünleriyle birlikte yumurta çeşitlerini de sunması zorunlu olacak.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.