Rusya'dan havayolu şirketlerine dev destek

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia), Nisan-Eylül 2022 döneminde hükümetin sunduğu sübvansiyon programı çerçevesinde 19 Rus havayolu şirketine 9 Milyar Ruble destek sağlanacağını açıkladı.

16/11/2022 11:58
Rusya'dan havayolu şirketlerine dev destek

Gazetemru'nun haberine göre; ajans, özellikle 24 Şubat’tan itibaren yerli havayolu şirketlerinin ülkenin güney bölgelerine iç hat uçuşların iptal edilmesinden doğan kayıpları için tahsis edilen desteklerin 19 havayolu arasında yeniden dağıtıldığına dikkat çektiği açıklamasında, “19 Rus havayolu şirketiyle ilgili olarak sübvansiyon tasarruflarının yeniden dağıtılmasına ilişkin kararla birlikte, nisan ayında ekime kadar ticari uçuş gerçekleştiren Rus havayolu taşımacılarının kayıplarının telafisi hedeflenmektedir” ifadelerine yer verdi.

Hükümet tarafından sunulan sübvansiyon programında toplam tutarın 100 milyar ruble olduğunu hatırlatan Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, nisan-eylül aylarında havayolları ile yapılan ilgili anlaşmalar çerçevesinde bu sübvansiyon programı kapsamında 91 milyar ruble ödendiğini de ekledi.

Hangi havayolu ne kadar destek aldı? 

Bu programın uygulanabilmesi için tahsis edilen sübvansiyonun kalan tutarı kasım ayında ödenecek. Ajans, iç hat uçuşlarında kayıpların telafisi için Iraero havayolu şirketine ek 26 Milyon Ruble, Ural Airlines’a 637,4 Milyon

Ruble, Smartavia şirketine 81,2 Milyon Ruble, Nordstar’a 140,7 Milyon Ruble, Yamal Airlines’a 67,5 Milyon Ruble, Rossiya Havayolları’na 174,7 Milyon Ruble, Yakutistan’a 21,2 Milyon Ruble destek verildiğini bildirdi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.