Rusya’da yüzde 60 Türkiye için direniyor

Charter uçuşları yasağının ne zaman kalkacağına dair belirsizlik, rezervasyon iptallerini arttırdı. Türkiye'de tatil yapmak isteyen Rusyalı turistlerin yüzde 40'lık bölümünün seyahat planlarını değiştirerek ülke içi destinasyonlara yöneldiği öğrenildi.

09/06/2021 20:59
Rusya’da yüzde 60 Türkiye için direniyor

Yüzde 60'lık bir kesim ise dört gözle uçuşların yeniden başlamasını bekliyor. vRusya Tur Endüstrisi Birliği (RST) Başkanı Andrey İgnatyev, 21 Haziran'dan sonra Türkiye ile uçuşların açılması hakkında bilgisinin olmadığın söyledi. İgnatyev, "Türkiye rezervasyonları temmuz, ağustos ve daha ileri aylara erteleniyor" dedi.

Türkrus'ta yer alan haberde Ignatiev, "Tahminlerimize göre yaklaşık yüzde 40'ı yurt içi, Rusya turları için yeniden rezervasyon yaptı. Tahminlerimize göre yüzde 60'ı Türkiye'ye seyahatlerini şu ana kadar daha uzun tarihlere erteledi ve genel merkezin kararını bekliyor." dedi.

Önce normal düzeydeki uçak seferleri başlayacak

Bu arada Rusya Tur Endüstrisi Birliği yetkilileri Rusya ile Türkiye arasındaki normal düzendeki uçak seferlerinin temmuz ayı içerisinde başlayabileceğini açıkladı. Birlik Başkan Yardımcısı Yuri Barzıkin, Rusya Turizm Ajansı Başkanı'yla yaptıkları görüşmeye atıfta bulunarak uçuşların mümkün olan en kısa sürede başlamasını beklediklerini söyledi.

Rusya, Türkiye uçuşlarını tek taraflı olarak 12 Nisandan 1 Hazirana kadar durdurmuş, daha sonra bu süreyi 21 Hazirana kadar uzatmıştı.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.