Rusya'daki tur şirketleri Türkiye sezonunu açtı... Kimler uçuyor?

Rusya'dan 5 tur operatörü, 7 farklı havayolu şirketiyle Türkiye'ye turist taşımaya başladı. Rusya Tur Operatörleri Birliği'nden (ATOR)  yapılan açıklamaya göre, söz konusu havayolu şirketleri arasında Türk Havayolları ve Pegasus Airlines da bulunuyor.

12/04/2022 12:48
Rusya'daki tur şirketleri Türkiye sezonunu açtı... Kimler uçuyor?

 

 

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), organize Rus turistlerin 5 tur operatörü yoluyla Rusya’dan Türkiye’ye 7 havayolu şirketi üzerinden uçabileceğini açıkladı. Moskova’dan Antalya’ya yaz sezonu için charter seferlerinin 9 Nisan itibariyle başladığını hatırlatan ATOR, açıklamasında, “Biblio-Globus tur operatörünün Red Wings Airlines üzerinden düzenlendiği mayıs tatili turları için haftada dört kez charter seferleri başlamıştır” ifadelerini kullandı.

Nisan ayı ile birlikte Türkiye’ye ait düşük maliyetli havayolu şirketi Pegasus Havayolları ve ulusal havayolu şirketi Türk Hava Yolları (THY) ortaklığıyla Moskova’dan Antalya’ya Anex Tour, Coral Travel, Fun&Sun (eski TUI Russia) ve Pegas Touristik’in de uçuş programına başladığı ifade edildi.

Coral ve Anex de başlıyor 

Böylece Coral Travel, Moskova ve bölgelerinden Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve PegasFly ile Rus tatilcileri Antalya, Bodrum ve Dalaman’a taşımayı planlarken, tur operatörünün THY’ye ait tüm tarifeli uçak seferlerinde kendi koltuk kontenjanına sahip olduğu belirtildi.

Anex Tour’un ise, turistleri Moskova’dan Antalya’ya 12 Nisan itibariyle Pegasus Hava Yolları üzerinden, Türk Hava Yolları ile ise 15 Nisan’dan itibaren göndereceğini vurgulayan ATOR, bununla birlikte Ekaterinburg, Kazan ve St. Petersburg’dan tatilcileri Türkiye’ye göndereceğini de aktardı.

Yerli havayolu şirketleri Rossiya ve Azimuth Airlines da Türkiye’ye uçacak 

Aynı zamanda yerli havayolu şirketleri Rossiya ve Azimuth Airlines’ın da Türkiye’ye uçacağını söyleyen birlik, 28 Nisan’dan itibaren Rusya’nın en büyük tur operatörlerinden olan Intourist’in Azimuth Airlines ile anlaşmalı Mineralnye Vody’den Antalya’ya uçak seferleri düzenleyeceğini ekledi.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, yakın zamanda yaptığı açıklamasında, Rus ve Türk heyetlerinin mayıs tatillerine kadar iki ülke arasındaki uçuş programlarını kademeli olarak eski haline getirmek için çalıştıklarını duyurmuştu.

Türkiye ile uçuş programlarını kademeli olarak eski haline getireceğiz 

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından açıklama yapan Doguzova, kişisel Telegram hesabından paylaştığı bilgide, “Mevcut durumu Türkiye tarafıyla masaya yatırdık.

Yaklaşan turizm sezonu için koşullar yaratmaya çalışıyoruz ve nisan ayından itibaren mayıs tatillerine kadar uçuş programlarını kademeli olarak eski haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.