Rusya'da biletler ucuzladı, oteller pahalandı

Rusya’da her sene olduğu gibi halkın geleneksel "Mayıs tatili" tercihleri mercek altına alındı. Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından yapılan ankete göre, İşçi Bayramı ve Zafer Günü tatillerinde bu yıl halkın yüzde 92’si Rusya’da kalacağını söylüyor.

02/04/2021 12:51
Rusya'da biletler ucuzladı, oteller pahalandı

2019’da mayıs tatilerini ülkesinde geçiren Rusya vatandaşlarının oranı yüzde 64 idi. OneTwoTrip sitesinin verilerine göre, Rusya’da mayıs dönemi için en fazla Moskova, St.Petersburg ve Soçi uçak biletleri satılıyor.

OneTwoTrip Pazarlama Müdürü Aleksey Teplov, Business FM ile söyleşisinde, mayıs tatilleri için tek yön ortalama uçak bileti fiyatının geçen seneden bu yana 6 Bin 400 Ruble'den 6 Bin 600 Ruble'ye yükseldiğini söyledi.

Teplov, gecelik ortalama otel konaklama fiyatının ise, Soçi’de aynı dönemde 4 Bin 400 Ruble'den 4 Bin 500 Ruble'ye yükseldiği bilgisini verdi. Türkrus'ta yer alan habere göre, Soçi ve Kırım'ın mayıs tatili yurt içi seyahatlerindeki oranının geçen sene yüzde 50 olduğu, bu yıl ise yüzde 70-80’e yükseldiği belirtiliyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir