Rusya'da Ağustos ayının en popüler tatil destinasyonunu açıkladı

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Ağustos ayı sonunda Rusya’da satın alınan tur paketlerinin üçte ikisinin Türkiye’ye yönelik olduğunu açıkladı.

19/08/2022 13:07
Rusya'da Ağustos ayının en popüler tatil destinasyonunu açıkladı

Ağustos ayının son haftasında organize turistlerin yüzde 57’si Türkiye’ye tatile gidecek. ATOR, ay ortasında bu rakamın yüzde beş daha düşük olduğu belirtildi. Bu dönemde Rusya’da tatil yapan seyahat firmaları müşterilerinin yüzde 12’si harcama yapma eğiliminde olduğu ortaya çıktı.

Seyahat edenlerin yaklaşık yüzde üçü Abhazya’ya, yaklaşık yüzde dördü ise, Birleşik Arap Emirlikleri’ne ve yüzde 7,3’ü Mısır’a gidecek. Gazetem.ru'da yer alan habere göre, uzmanlar ayrıca, çocuklu tatilcilerin tatil beldelerinden ayrılması nedeniyle plaj turları fiyatlarında bir düşüş olduğunu belirtiyor.

Türkiye turları için en düşük fiyatlar 25-31 Ağustos döneminde görülüyor 

ATOR tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye turları için en düşük fiyatlar 25-31 Ağustos döneminde görülüyor. Ağustos ortasına kıyasla, bu ülkeye yönelik on günlük turların başlangıç fiyatı yüzde 50 oranında düştü. Bu durum, ucuz otellerin sayısının arttığının ve piyasada daha ucuz tekliflerin bulunduğunun bir göstergesi” denildi.

Birlik, Rus sahil beldelerinin ve Abhazya’nın da fiyatlarının düştüğünü açıkladı. Uzmanlar, “Bu ülkeye uçuş içeren tur paketlerinin başlangıç fiyatları iki hafta içinde yüzde 34, Kaliningrad’a yüzde 31, Soçi’ye yüzde 27 oranında düştü” açıklamasını yaptı.

Ağustos sonunda Kırım’a uçuşsuz tur paketleri için minimum fiyat seviyesi yüzde 51 düştü ve şimdi iki kişi için 17,2 bin rubleye kahvaltı dahil on gecelik bir otel rezervasyonu yapılabilir.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.