Rusya 1 Haziran'da turist gönderecek mi?

Rusya’dan Türkiye’ye turist gönderen tur operatörlerinin içinde önemli bir yere sahip olan Intourist’in outbound müdürü İsmail Bölükbaşı Rusya’nın Türkiye’ye dönük uçuş yasağını, Rusya’dan Mısır’ın turizm bölgelerine direkt uçuşların başlatılması kararını ve Intourist’in 2021 planlamasını Turizm Meclisi TV’ye değerlendirdi.

01/05/2021 11:55
Rusya 1 Haziran'da turist gönderecek mi?

Rusya’nın Türkiye’ye uçuş yasağı getirmesinin siyasi bir adım olduğunu, ancak Türkiye’deki vaka sayılarının da oldukça yüksek olduğunu kaydeden Bölükbaşı, "Bu sayılarla Türkiye’ye ne Rusya ne de Avrupa turist gönderir’’ dedi. Bölükbaşı, Türkiye’nin 1 Haziran’da Rus turistlere açılacağına ihtimal vermediğini, Rusya’nın açılması için en iyimser tarihin 1 Temmuz olduğunu ifade etti.

Mısır’ın uçuşlara açılmasının Rusya’daki tur operatörlerinin elini güçlendirdiğini ve bir nebze rahatlattığını kaydeden İsmail Bölükbaşı, Mısır’ın sezon dışı dönemlerde Türkiye ile rekabet edebileceğini söyledi.

Yunanistan, İtalya veya İspanya gibi ülkelerin en azından 2021 sezonunda Türkiye’ye rakip olamacağına dikkat çeken  Bölükbaşı, Intourist’in 2021 sezonunda Türkiye’ye 500 bine yakın turist getirmeyi hedeflediğini, ancak uçuş yasakları nedeniyle bunun gerçekleşemeyeceğini belirtti. Bölükbaşı, Intourist’in Rusya içi destinasyonlara ağırlık verdiğini de sözlerine ekledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir