Rusların yüzde 46’sı Türkiye’de tatil yapacak

Rusya’da faaliyet gösteren turizm hizmeti Travelata tarafından yapılan araştırmaya göre, Rusların yüzde 46’sı Türkiye’de tatil yapmayı istiyor.

05/05/2023 14:24
Rusların yüzde 46’sı Türkiye’de tatil yapacak

Türkiye’nin en önemli gelir kaynağı olan turizm sektörünün en yoğun dönemi başlıyor. Rusların yüzde 46’sı Türkiye tatili planlıyor. Ruslar salgın ve savaş döneminde kendilerine yakın coğrafyalarda tatil yapıyorlardı. Salgının bitmesiyle birlikte yurt dışı planları yapmaya başladılar. Yapılan araştırmada Ruslar için Türkiye, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Abhazya en popüler noktalar arasında.

En ucuz tatil Türkiye’de yapılıyor Türkiye’de tatil maliyeti ortalaması ise 226 Bin Ruble olurken, taleplerde ikinci sırada yüzde 26’lık payla Rusya ve yüzde 10’luk payla Abhazya yer alıyor. haberaero'da yer alan habere göre Travelata uzmanları, Mısır ve BAE’nin de tatil için en popüler ülkeler arasında yer aldığını, ancak bu tür turlarda ortalama fiyatların arttığını vurguluyor.

Buna göre Mısır’a yaz tatillerinde yapılacak tur maliyeti 204 Bin Ruble'ye yükselirken, daha önce fiyat ortalamasının 165 Bin Ruble olduğu hatırlatıldı. BAE’deki tatillerde ise fiyatların 159 Bin Ruble'den 177 Bin Ruble'ye yükseldiği belirlendi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.