Rusların yurtdışı seyahatleri iki kattan fazla arttı

Rusya’nın dev cep telefonu operatörlerinden MTS’in araştırmaları, Rusların 2023’te yurt dışına seyahatlerini iki kattan fazla artırdığını gösterdi.

24/07/2023 00:38
Rusların yurtdışı seyahatleri iki kattan fazla arttı

2023’te Rusya’dan yurtdışına gidenlerin en çok Türkiye, Tayland ve Çin’i tercih ettiği gözlemlenirken, Türkiye’nin Rusların yurtdışı seyahatleri açısından Belarus’un önünde olduğu vurgulandı. Ocak-Haziran 2023 dönemindeki Rus turist akışının 2022’nin ilk yarısına göre yüzde 70 daha yüksek olduğu kaydedildi.

Uzmanlar, bu yılın ocak-haziran döneminde yurt dışına yapılan toplam seyahat sayısının yıllık bazda bir buçuk kat artış gösterdiğine vurgu yaparken, ayrıca Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) dışı ülkelere yapılan seyahatlerin yüzde 65 artış gösterdi.

Tayland’a yapılan turistik gezi sayısı 12 kat arttı

Bu dönemde Tayland’a yapılan turistik gezi sayısı 12 kat artarken, Tayland’ın tüm popüler destinasyonlar arasında en hızlı büyüyen ülke olduğu ifade edildi.

Çin’e Rus turist akışı raporlama döneminde iki katına çıkarken, çalışma, İtalya, Almanya, Fransa, Finlandiya ve İspanya’ya Rusya’dan seyahat eden Rus turist sayısının toplamın yüzde 5’inden fazlasını oluşturduğuna da dikkat çekti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.