Rusların sonbahar turlarına ilgisi arttı

Rusya'da bu sonbaharda organize turlara olan talep bir önceki yıla göre yüzde 25 arttı. Talep, hem tur trafiği hacmindeki artış hem de turlardaki indirimlerle desteklendi. Örneğin Türkiye’ye bireysel seyahatlerin maliyeti yaz aylarındaki zirvelere göre yüzde 35-45 oranında düştü.

10/09/2023 23:59
Rusların sonbahar turlarına ilgisi arttı

Sektör uzmanlarından alıntı yapan Kommersant, içinde bulunduğumuz sonbaharda organize turlar için yapılan rezervasyonların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 25 arttı. Gazetem.ru'un aktardığına göre talep, hem tur trafiği hacmindeki artış hem de turlardaki indirimlerle desteklendi. Örneğin Türkiye’ye bireysel seyahatlerin maliyeti yaz aylarındaki zirvelere göre yüzde 35-45 oranında düştü.

Uzmanlara göre, sezonluk indirimler pazar için olağan bir uygulama, ancak bu yıl turistlerin bunlara tepkisi, yüksek ortalama fiyatlar ve turların aktif tanıtımı nedeniyle daha belirgin olabilir. Ayrıca talep, tüketici güvenindeki artışla da desteklenebilir.

Türkiye, kadife sezonda tatil için en popüler destinasyon oldu 

Türkiye, kadife sezonda tatil için en popüler destinasyon oldu. Travelata.ru’ya göre, bu destinasyon için ortalama rezervasyon fiyatı Ağustos ayına kıyasla yüzde 12 azalırken, diğer yurtdışı destinasyonlar için aylık düşüş yüzde 9-23 oldu.

Mısır, yabancı destinasyonlar arasında ikinci sırada yer alırken, ortalama tutar bir önceki yıla göre yüzde 14 artarak 178,8 bin rubleye yükseldi. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) talebin yüzde 6’sını oluştururken, ülkeye tur maliyeti yüzde 19 artışla 228,3 bin rubleye yükseldi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.