Rusların otel tercihleri belli oldu... Konfor ilk sırada

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi tur operatörü Travelata tarafından yapılan araştırma, Rusların daha konforlu konaklama imkanlarına sahip otelleri daha sık tercih ettiğini gösterirken, dört yıldızlı otellerin popülaritesinin arttığını ortaya çıkardı.

05/06/2023 14:36
Rusların otel tercihleri belli oldu... Konfor ilk sırada

Rusların konforlu konaklamayı daha sık tercih etmeye başladığı belirtilirken, dört yıldızlı otellerin bu yaz büyük talep gördüğü, bu kategorideki otellere olan ilginin yüzde 19’dan yüzde 34’e çıktığı ifade edildi.

Buna ek olarak beş yıldızlı konaklama popüler olmaya devam ederken, üç yıldızlı otellere ise tam tersine taleplerin düştüğü gözlemlendi. Araştırmalara göre geçen yıla kıyasla bu yaz beş yıldızlı otellere olan talep yüzde 5 azaldı.

Ortalama tatil harcamaları 170 Bin Ruble'ye çıktı 

Uzmanlar, aynı zamanda Rusların yaz sezonu için ortalama tatil harcamalarının 170 Bin Ruble'ye çıktığını belirtirken, geçtiğimiz yıl ortalama tur harcamalarının 122 Bin Ruble olduğu hatırlatıldı. En yüksek tatil harcaması 350 Bin Ruble ortalamayla Maldivler’de kaydedilirken, tatilcilerin sadece yüzde biri bu Maldivler’i tercih ediyor.

Rusların yüzde 3’ünün tercih ettiği Küba turları biraz daha ucuz olurken, maliyeti yaklaşık 256 Bin Ruble'ye ulaşıyor. Tayland yüzde iki ile üçüncü sırada yer alırken, yılın bu döneminde sezon dışı olmasına rağmen ortalama tutar 209 Bin Ruble olarak kaydedildi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.