Rusların çoğu tatilini Rusya’da geçirmeyi tercih ediyor

NEWS.ru tarafından yapılan bir ankete göre, Rusların yüzde 42’si tatil için en sevdikleri ülkenin Rusya olduğunu belirtti. Ankete katılanların yüzde 11’i favori tatil yeri olarak Türk tatil köylerini seçti.

08/07/2024 14:38
Rusların çoğu tatilini Rusya’da geçirmeyi tercih ediyor

Rusların yüzde 6’sı tatilini Avrupa’da veya Doğu Asya ülkelerinde geçirmeyi tercih ediyor. Yüzde 2’si Mısır’ı ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerini seçti. Yüzde 1 ise Çin’de tatil yapmayı seviyor. Ankete katılanların yüzde 30’u ise tatilin ne olduğunu sordu. Ankete toplamda 4 binden fazla kişi katıldı.

Rusya’da da “Her şey dahil” tatil uygulaması başladı

Rusya’da her şey dahil tatil konsepti, özellikle çocuklu aileler arasında popüler hale gelmeye başladı. Denize yakın tatil köyleri ve kırsal oteller bu talebi karşılamak için hizmetlerini genişletmeye başladılar. Türkiye’de uygulanan sistemden farklı olsa da özellikle Krasnodar Bölgesi ve Kırım’da bu tip otellere talep yüzde 20 artış göstermiş durumda.

Rusya’da her şey dahil ve ultra her şey dahil oteller için belirli standartlar GOST tarafından belirlenmiş. Üç yıldızlı oteller genellikle açık yüzme havuzu, spor etkinlikleri ve birkaç animasyon etkinliği sunarken, dört ve beş yıldızlı oteller ustalık sınıfları, gece şovları ve geniş bir menü sunuyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.