Ruslar tatile otobüsle gidecek

Rusya'da havayolu krizi iç turizmi de vurdu. Ukrayna'ya düzenlenen askeri operasyon sonrası yağmur gibi yağan yaptırımlar dış hat seferlerini durdururken iç hat biletlerinin de aşırı pahalandığı, ya da yeterince uçuş bulunamadığı görülüyor.

06/04/2022 14:31
Ruslar tatile otobüsle gidecek

Moskovalı yetkililer bu gelişmeler ışığında 10 yıl sonra ilk kez Karadeniz kıyılarına otobüs turları düzenlemeye karar verdi. Kommersant'a konuşan tur operatörü Delfin'in genel direktörü Sergey Romaşkin, otobüs firmalarıyla fiyat görüşmelerine başladıklarını söyledi.

Romaşkin otobüs bileti fiyatlarının tren biletlerine kıyasla yarı yarıya daha ucuz olduğuna dikkat çekiyor.  Trenle 12 bin 800 rubleye çıkan yolculuk, otobüsle 5 bin 5 bin rubleye mal oluyor.  Örneğin Moskova'dan Soçi'ye otomobille ulaşık 20 saate yakın sürüyor.

Bu yaz otobüs turları piyasaya geri dönecek

İnturist yetkilisi Darya Domostroyeva da bu yaz otobüs turlarının piyasaya geri döneceği kanısında. Rusya havacılık ajansı Rosaviatsiya operasyon nedeniyle güneydeki havaalanlarını kapatmıştı.

Anapa, Gelencik, Krasnodar ve Simferopol'a havayolu erişimi halen kapalı. Soçi uçuşlarının süresi ise 2,5 saatten 4 saate uzamış durumda.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.