Ruslar pahalı bilet fiyatı nedeniyle paket turlara yöneldi

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), pahalı uçak biletleri nedeniyle daha önce bağımsız hareket eden Rus turistlerin uçak biletli paket turları daha sık satın almaya başladığını belirtti.

02/03/2023 12:57
Ruslar pahalı bilet fiyatı nedeniyle paket turlara yöneldi

Birçok tur operatörünün bir yıl önce sadece konaklama ve gezi programı sunduğunu, biletlerin ayrıca satın alınması gerektiğini kaydeden ATOR, halihazırda havayolu ulaşımın dahil olduğu paket turların payının yüzde 90’a ulaştığını ifade etti.

Rusya’da faaliyet gösteren tur operatörü Multitour şirketi, müşterilerin çoğu zaman Soçi, Mineralnye Vody ve St. Petersburg, Abhazya ve Kazan’ı seçtiğini belirtirken, Pegas Touristik ise Dağıstan, Kaliningrad, Baykal ve Şeregeş’in havayolu ulaşımlı tatil turlarında talep gördüğünü bildirdi.

Fun&Sun, uçak biletinin dahil olduğu tur paketlerinin özellikle yabancı tatil beldelerinde tatil yapmaya alışkın gezginler arasında popüler olduğunu vurguladı. Gazetem.ru'da yer alan habere göre, seyahat acentesi Intourist ise, otel artı uçak bileti formatının özellikle çocuklu aileler tarafından beğenildiğini dile getirdi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.