Ruslar dünyaya İstanbul'dan açılıyor… Türkiye ve BAE en önemli aktarma merkezi

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), birçok Avrupa ülkesinin hava sahasını kapatan Rusya’da vatandaşların Türkiye, Sırbistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) üzerinden nereye uçtuğunu açıkladı.  

26/03/2022 11:42
Ruslar dünyaya İstanbul'dan açılıyor… Türkiye ve BAE en önemli aktarma merkezi

Araştırmalarda yer alan ForwardKeys şirketi başkan yardımcısı Olivier Ponty, bu üç ülkenin Rusya’dan Avrupa’ya seyahat eden turistlerin ana geçiş noktaları olduğunu dile getirirken, bu durumu 28 Şubat ve 8 Mart arasında satın alınan uçak biletlerinin de kanıtladığını ifade etti.

“Yaptırımlar uygulanmadan önce tarifeli uçuşların kapasitesini incelediğimizde, Rusya’dan Sırbistan’a yüzde 50, Türkiye’ye yüzde 12 ve BAE’ye yüzde 5’lik bir artış kaydettik” diye konuşan Ponty, Gazetem.ru'da yer alan habere göre, Türkiye üzerinden yapılan transit uçuşlarda Avrupa’nın başlıca ülkeleri Almanya, İtalya, İngiltere, İspanya ve Yunanistan’ın ilk sırada yer aldığını söyledi.

Türkiye ve BAE Ruslar için en önemli aktarma merkezi

Rus vatandaşları, Sırbistan üzerinden en çok Karadağ, Fransa, İsviçre, İtalya ve Kıbrıs’a giderken, BAE üzerinden ise Almanya, İngiltere, İtalya ve Fransa’ya aktarma uçuş gerçekleştiriyor.

ATOR açıklamasında, aynı zamanda Türkiye ve BAE’nin Rusya’yı ABD ve bazı Asya destinasyonlarına bağlayan en önemli aktarma merkezleri olarak hizmet verdiği belirtildi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.