Rus turistin en popüler tatil destinasyonları belli oldu

Rusya’nın dev cep telefonu operatörlerinden MTS’in seyahat hizmeti MTS Travel tarafından düzenlenen anketler, Rus tatilciler için en popüler yurtdışı tatil destinasyonlarını ortaya çıkardı.

14/03/2023 12:37
Rus turistin en popüler tatil destinasyonları belli oldu

Rusların hangi ülkelere seyahat etmeyi tercih ettikleri ile ilgili ankette lider destinasyonun her iki Rus’tan birinin seçtiği Türkiye olduğu anlaşılırken, kullanıcıların yüzde 72’sinin hayatlarında en az bir kez yurtdışına çıktığını tespit edildi.

Yurtdışına çıkanların yüzde 47 ile yaklaşık yarısı, hayatında en az bir kez Türkiye’yi ziyaret ettiğini belirtirken, katılımcıların üçte biri (yüzde 34) Mısır’a ve dörtte biri (yüzde 26) Abhazya’ya gittiğini söyledi.

Türkiye tekrarlanan seyahatlerde de lider

Türkiye’nin tekrarlanan seyahatlerde de lider olduğu gözlemlenirken, her üç gezginden birinin bir kez tatil yaptığı Türkiye’yi daha sonra yine ziyaret ettiği kaydedildi.

MTS Travel anketine katılanların dörtte biri Belarus’a, yüzde 21’i ise Almanya’ya birkaç kez gittiğini bildirirken, turistlerin yüzde 30’u hayatları boyunca 4 ila 10 arasında ülkeyi ziyaret ettiğini aktardı.

Hayaller Maldivler, hayatlar...

Seyahat maliyeti önemli olmasaydı, her 10 Rus’tan birinin Maldivler’e gitmek istediği anlaşılırken, seyahat için en çok arzu edilen ülkeler arasında İtalya’nın yüzde 7 ile ikinci sırada yer aldığı, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ise yüzde 6 ile üçüncü sırada bulunduğu anlaşıldı.

Rusların yüzde 5’i sınırsız seyahat bütçeleri olsaydı Dominik Cumhuriyeti ve Çin’e gitmek istediklerini de vurguladı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.