Rus turistin 'Alkolsüz otel’ ilgisi arttı

Rusya’da faaliyet gösteren tur operatörleri, Türkiye'de artık alkole uygulanan vergilerin çok yüksek olduğunu, bu yüzden daha ucuz olan ‘alkolsüz otel’ turu satışlarının arttığını duyurdu.

08/09/2023 13:14
Rus turistin  'Alkolsüz otel’ ilgisi arttı

RİA Novosti’nin haberine göre, Rus tur operatörleri, Türkiye turlarında yüzde 7-9 daha ucuza mal olduğu için ‘alkolsüz her şey dahil’ turların satışının arttığına dikkat çekti. Rusya Tur Operatörleri Birliği'nin (ATOR) web sitesinde yer alan habere göre, bazı Rus tur operatörlerinin ürün yelpazesinde alkolsüz Her Şey Dahil sistemiyle Türkiye'ye tur satışlarında artış yaşanıyor.

Tur operatörleri, bu duruma Türkiye'de artık alkole uygulanan vergilerin çok yüksek olmasından kaynaklı fiyat artışlarının etkili olduğunu belirtiyor. RİA Novısti’nin haberinde Türkiye'den aile tatillerini desteklemek için tur fiyatlarını revize etmesinin ve daha az alkollü veya alkolsüz Her Şey Dahil paketler oluşturulması talebinin arttığı belirtiliyor.

Rus Tur operatörleri, daha önce Rus turistler için alkolsüz her şey dahil konseptinde har hangi bir satışın yapılmadığını, bu yıl böyle bir modelin Türkiye pazarında daha da dikkat çekici hale geldiğine vurgu yapıyor.

Kadın erkek ayrı ‘helal' oteller de var

ATOR’a göre Rus turistlere satılan Anex Tour bünyesinde "alkolsüz herşey dahil" sunan 7 otel bulunduğunu belirtiliyor. Bunların arasında, prensipte konuklara alkollü içecek sunmayan ve kadın ve erkeklerin ayrı yüzdüğü özel alanlar (plaj, çoğunlukla havuz) bulunan helal oteller var.

Haberrus'ta yer alan habere göre ATOR, alkolsüz "her şey dahil" seçeneği sunan bu paketlerin alkollü olarak da bu şekilde yapılabileceğini, alkolsüz bu tür paketlerin yüzde 7-9 oranında daha ucuz olduğunun altını çiziyor.

Ayrıca Alkolsüz Her Şey Dahil formatı sunan iki otel Pegas Touristik'te ve bir otel de Tez Tour'da mevcut. Coral Travel ve Fun&Sun ise, henüz Alkolsüz Her Şey Dahil seçeneği için pazarlanabilir bir talep payına sahip olmak için hiçbir neden görmediklerini, bu yüzden bu sektörden otellerin satışına henüz başlamadıklarını belirtiyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.