Rus turist Türkiye'de en çok nereye gidiyor?

Bilet satış ve rezervasyon hizmetleri, Ruslar arasında yaz döneminde önde gelen tatil destinasyonlardan biri olan Türkiye’ye bağımsız olarak giden Rusların en çok İstanbul ve Antalya’ya uçtuğunu belirtti. Organize turistlerin ise, ağırlıklı olarak Antalya’nın yanı sıra Dalaman, Bodrum, Alanya, Belek, Side, İzmir ve Kemer’e paket tur satın aldıkları iletildi.  

11/06/2022 21:03
Rus turist Türkiye'de en çok nereye gidiyor?

Anex Tour, Antalya’nın turistler için en geleneksel ve tanıdık destinasyon olduğunun altını çizerken, şirket üzerinden en fazla organize turistin Antalya’ya gittiğini aktardı.

Tez Tour, müşterilerinin ana ilgisinin yüzde 32 ile premium segment ve All Inclusive (Her şey dahil) otellerin yoğunlaştığı Belek bölgesine düştüğünü söylerken, Fun&Sun, Türkiye’ye seyahatin ortalama süresinin yıl içinde değişmediğini ve Rus turistler için ortalama tatil süresinin 9 gün olduğunu ekledi.

Intourist müşterilerinin bu yıl konaklama sürelerini 9 geceden 8 geceye indirdiği kaydedilirken, Rusların çoğunlukla herşey dahil veya ultra herşey dahil kategorideki beş yıldızlı Türk otellerini seçtikleri belirlendi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.