Rus turist sonbaharda tatile çıkacak mı?

İş arama servisi Superjob tarafından yapılan araştırmanın verilerine göre, Rusların çoğunluğu (yüzde 62) bu sonbaharda tatile çıkmayı planlamıyor, katılımcıların sadece yüzde 38’i bu dönemde dinlenmeyi düşünüyor.

19/09/2023 13:15
Rus turist sonbaharda tatile çıkacak mı?

Araştırmada yer alan açıklamada, “Sonbahar tatili planlayanlar daha çok evde, yazlıkta tatil yapmayı ya da Rusya’yı gezmeyi planlıyor. Yüzde 15’i evde tatil yapacak iken, yüzde 6’sı yazlığa ya da Rusya’yı gezmeye gidecek, yüzde 3’ü ise tatili yurtdışında geçirecek” denildi.

Aynı zamanda, erkeklerin sonbahar tatillerini yazlıkta geçirme olasılığı kadınlardan daha yüksek (sırasıyla yüzde 9’a karşı yüzde 2). Aylık 80 Bin Ruble veya daha fazla geliri olan katılımcıların (yüzde 8) Rusya’ya bir seyahat planlaması daha olası iken, popüler destinasyonlar arasında St. Petersburg, Krasnodar Krayı, Kuzey Kafkasya, Kazan, Altay ve Kırım yer alıyor.

Yurtdışı tatili daha çok aylık 50 Bin Ruble geliri olan Ruslar tarafından planlanırken (yüzde 5), popüler destinasyonlar arasında ne vize ne de pasaport gerektiren Belarus’un yanı sıra Türkiye ve Mısır da bulunuyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.