Rus havayolu Aeroflot’tan Coca-Cola yerine Pepsi

Rus havayolu şirketi Aeroflot ikram menüsündeki içeceklerde değişiklik yaptı. RBC'nın haberine göre, şirket uçuşlarda bundan sonra Coca-Cola yerine PepsiCo firmasının ürünlerini servis edecek. Pepsi, SSCB yıllarında da satışına özel anlaşmayla izin verilen tek yabancı kola markasıydı.

11/06/2022 12:09
Rus havayolu Aeroflot’tan Coca-Cola yerine Pepsi

Business yolculara servis edilen 19-23 euroluk Montaudon Brut şampanya yerine 10-14 euroluk Valdobbiadene Superiore Giall'oro Ruggeri marka prosecco (beyaz şarap) servisi yapılacak.

Habere göre, markaların yanı sıra içecek ambalajlarında da değişikliğe gidiliyor. Daha önce kolalı içecekler 330 mililitrelik alüminyum kutularda servis edilirken bundan sonra 1 litrelik plastik şişeler kullanılacak. Gazeteye konuşan bir Aeroflot yetkilisi, içecek tedariğinde yaşanan aksaklıklar kaynaklı böyle bir değişikliğe gitmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Aeroflot nisan ortasında business class yolculara Fransız şampanyası yerine Rus köpüklü şarabı servis etmeye başlamış, ekonomi sınıfı yolculara sunulan portakal suyunu da menüden kaldırmıştı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.