Rubledeki değer kaybı tur fiyatlarını artıracak

Rusya’da rublenin değer kaybetmesi nedeniyle kış döneminde tatil fiyatlarının artacağı belirtiliyor.

07/09/2023 13:48
Rubledeki değer kaybı tur fiyatlarını artıracak

Rusya'da bu yıl yurt dışı kış tatillerinin fiyatının yüzde 10 ile 30 arasında artması bekleniyor. İzvestiya gazetesine konuşan Rusya Tur Endüstrisi Birliği yetkilileri ekim-kasım döneminden itibaren fiyatların artışa geçeceğini söyledi.

TürkRus’un aktardığı habere göre rublenin dolar ve euro karşısında değer kaybetmesi nedeniyle Mısır, Dubai, Tayland, Maldivler ve Küba gibi destinasyonlarda paket tur fiyatları yükselecek. Gazete ilk zam haberinin yüzde 20'yle Tayland otellerinden geldiğine dikkat çekiyor.

Kış mevsimi için en çok tur satılan istikametler de açıkladı 

Birlik yetkilisi Yuri Barzıkin yurt dışı destinasyonların yanı sıra ülke içinde de kış tatili fiyatlarının yüzde 15 oranında artmasını beklediklerini söyledi. Dört yıldızlı bir otelde iki kişi tam pansiyon tatil fiyatları Birleşik Arap Emirlikleri'nde 195 Bin Ruble, Mısır'da 196 Bin Ruble, Tayland'da 235 Bin Ruble ve Maldivler'de 300 Bin Ruble'den başlıyor (3 Bin 100 Dolar).

İzvestiya'ya konuşan tur operatörleri kış mevsimi için en çok tur satılan istikametleri de açıkladı. Fun&Sun müşterilerinin yüzde 39'u tatil için Türkiye'yi tercih etti.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.