RTK Grup CEO’su Thomas Bösl: Türkiye Almanya'da Kanarya Adaları ile yarışıyor

AKTOB’un düzenlediği 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde bir konuşma yapan RTK Grup CEO’su Thomas Bösl, "Önümüzdeki yıl yüzde 80 artış bekliyoruz. Şu anda çok az seyahat edildiği için güncel durumu göremiyoruz. Avrupa’da aşılama yükseliyor ve bu nedenle daha iyi bir turizm olacağını düşünüyoruz. Almanya'da Türkiye ve Kanarya Adaları başa baş ilerliyor" dedi.

25/11/2021 11:23
RTK Grup CEO’su Thomas Bösl: Türkiye Almanya'da Kanarya Adaları ile yarışıyor

AKTOB’un düzenlediği 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katılan RTK Grup CEO’su Thomas Bösl, Antalyalı turizmcilere seslendi.

Thomas Bösl’ün açıklamaları şöyle:

“Müşterilerimiz 2022 yılında seyahat ve tatil için hala emin değil. Bizim görevimiz aktif olmak ve kişilere emin ve güvenli bir destinasyon olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. Önlemleri anlatmalıyız. Belirtmeliyiz ki, Türkiye’de güvenli bir turizm sunabilsinler. Burada seyahat Acentaları adına konuşmak istiyorum.

Almanya’daki seyahat Acentaları ile ilgili gelişmelere değinmik istiyorum. Almanya ve Türkiye olarak iyi bir partnerliğimiz var. seyahat Acentaları bizim grubumuzda son iki yılda sadece yüzde 10 acenta kaybına uğradık. Almanya’daki seyahat acentalarına verilen destek çok az ve kredi alamadılar.

Önümüzdeki yıl yüzde 80 artış bekliyoruz 

Önümüzdeki yıl yüzde 80 artış bekliyoruz. Şu anda çok az seyahat edildiği için güncel durumu göremiyoruz. Avrupa’da aşılama yükseliyor ve bu nedenle daha iyi bir turizm olacağını düşünüyoruz.

Her şey dahil trendi devam edecek. Alman turist için emin olmak çok önemli. Bir diğer önemli konu Türkiye’nin diğer bölgelerine bakıyoruz ve görüyoruz ki Antalya çok tercih edilen bir hedef. İstanbul ve Ege’yi de desteklemek istiyoruz. Sadece Antalya’ya odaklanmamalıyız.

Türkiye Kanarya Adaları ile başa baş ilerliyor 

Rezervasyonlara bakarsak 2022 için bize göre Almanya pazarının yüzde 40’ını göstermek istiyoruz. Türkiye Kanarya Adaları ile başa baş ilerliyor. Türkiye’deki durumu açık ve net bildirmemiz gerekiyor. Türkiye’nin güvenli olduğunu göstermeliyiz. Anket yaptık ve güncel rakamlar çıktı ortaya.

Turizm şirketlerine gelişim nasıl diye sorduk yüzde 60 olumlu. Sürdürülebilir turizm çok önemli bir yerde. Türkiye’de hangi hedeflerin seçildiğine bakarsak Türkiye’deki hijyen şartlarını çok iyi belirtmeliyiz. Bu konuda daha iyi reklam yapmalıyız.

Alman seyahat acentalarının 2022 beklentisi nedir? 

Alman seyahat acentalarının beklentisi nedir? pozitif bir beklenti var. İnsanlar gezmek istiyor denize girmek istiyor. Bu konudaki karar da önümüzdeki haftalarda belli olacak. Almanya’da Aralık’tan sonra insanlar nereye gideceğine karar veriyorlar. Bu nedenle bu rezervasyonları yakalamamız gerekiyor. Seyahat acentalarının bir başka isteği daha var. Oteller ve destinasyonlardan direkt haber almak istiyorlar. Hijyen konseptleri de açıklanmalı.

2022’de Türkiye iyi yerde. İyi bir seçim olacak. Önümüzdeki haftada çok daha etkili olmalıyız ki Türkiye daha fazla tercih edilsin. 9200 RTK seyahat acentası sizinle yine uzun yıllar çalışmak istiyor. Eski günlere geri dönmek istiyor. Alıştığımız başarıları yeniden yakalamak istiyoruz. Türkiye her zaman iyi bir partnerdi ve iyi bir partner de olmaya devam edecek."

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.