Turizmde Arabistan'ın tanıtım yüzü olmayı reddettiler

Suudi Arabistan'da devlet yönetimi Visit Saudi (Suudi Arabistan’ı ziyaret edin) reklamlarıyla ülkeye turist gelmesini amaçlayan bir projeyi hayata geçirmek istiyor. Suudi Arabistan’dan bir turizm şirketinin Messi ve Ronaldo'ya yıllık 6 Milyon Euro teklif ettiği ve ülkenin politik imajını iki futbolcu ile düzeltmek istediği ifade edildi.

25/01/2021 00:29
Turizmde Arabistan'ın tanıtım yüzü olmayı reddettiler

Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi Suudi Arabistan’dan gelen reklam ve sponsorluk teklifini reddetti. Corona virüs salgını sebebiyle kısıtlamalar bulunan Suudi Arabistan'da devlet yönetimi Visit Saudi (Suudi Arabistan’ı ziyaret edin) reklamlarıyla ülkeye turist gelmesini amaçlayan bir projeyi hayata geçirmek istiyor.

Telegraph'ın haberine göre; bu çerçevede Suudi Arabistan’dan bir turizm şirketinin Messi ve Ronaldo'ya yıllık 6 Milyon Euro teklif ettiği ve ülkenin politik imajını iki futbolcu ile düzeltmek istediği ifade edildi.

Suudi Arabistan, uluslararası turizm merkezi oluşturmayı amaçlıyor

Suudi Arabistan’ın gelecek ay başlayacak kampanyası kapsamında her iki oyuncuyu reklam filminde oynatmak istediği ve ülkeye getirerek uluslararası turizm merkezi oluşturmayı amaçladığı belirtildi.

Her iki oyuncunun menajerleri konuya ilişkin açıklama yapmaktan kaçınırken; haberde, anlaşmanın kabul edilmesi halinde oyuncuların Suudi Arabistan’ın insan hakları konusunda yapmış olduğu ihlalleri kabul edeceği düşüncesinden dolayı teklifin reddedildiği iddia edildi.

Geçtiğimiz yıl Suudi Arabistan’ın ev sahipliğinde İspanya Süper Kupası değiştirilmiş formatıyla Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid’in yer aldığı dört takımlı bir organizasyon olarak oynanmıştı. Benzer bir şekilde Suudi Arabistan’ın spora yaptığı yatırımlar kapsamında Formula 1’de yeni sezonda bir yarışa ev sahipliği yapacağı açıklanmıştı. (NTV)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir