Rıza Ersoy GETOB başkanlığına aday oldu

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nde 2006’dan 2016’ta kadar başkan yardımcısı olarak görev yapan turizmci Rıza Ersoy, GETOB Başkanlığı'na adaylığını açıkladı.

08/06/2021 12:53
Rıza Ersoy GETOB başkanlığına aday oldu

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nde 2006’dan 2016’ta kadar başkan yardımcısı olarak görev yapan turizmci Rıza Ersoy, GETOB Başkanlığı'na adaylığını açıkladı.

Rıza Ersoy'un adaylığıyla ilgili olarak yayınladığı açıklama şöyle:

"Sevgili Güney Ege Turistik Otelci ve İşletmeciler Birliği (GETOB) emekçi dostlarım;

Sözlerime öncelikle, bugüne kadar Getob’a gösterdikleri özveri, çaba ve emeklerinden ötürü tüm başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, genel kurul üyelerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi ve şükranlarımı ileterek başlamak istiyorum.

Hepimizin çok yakından takip ettiği ve çok iyi bildiği gibi birliğimiz kurulduğu ilk günden bu yana oldukça başarılı işlere imza attı ve bölgemizin turizm sektöründe adının duyulmasına, kalkınmasına en iyi şekilde vesile oldu. Ben de bir zamanlar, yaklaşık 10 sene GETOB Başkan Yardımcısı olarak bunun bir parçası olmaktan büyük gurur duymaktayım.

Yaklaşık on sene süren “GETOB Başkan Yardımcılığı” görevim boyunca ailem olarak gördüğüm birliğimizin yaşadığı zorlukların, elde ettiğimiz başarıların en yakın takipçilerinden birisi olarak ayrı ayrı hepinize ve hayatıma değer katan birliğimize gönül borcum bulunuyor.

Artık gönül borcumu ödemenin zamanının geldiğini düşünüyorum.  Bu sebeple; yirmi yıldan fazla zamandır içerisinde yer aldığım, nice emekler vererek hep birlikte bugünlere getirdiğimiz, gözbebeğimiz Getob’un Başkanlığı’na sizlerden aldığım güçle ve destekle aday olduğumu duyurmaktan büyük onur ve şeref duyuyorum.

Değerli Dostlarım,

Seçimlerin bir mücadeleden çok, daha iyiye, daha güzele ulaşmak için bir fırsat olduğuna inanıyorum. Hepimiz ülkesi, ili, ilçesi için yararlı işler yapan bu kıymetli ailenin etkin ve önemli fertleriyiz. Bu anlamda gerek uzun yıllar boyunca başkan yardımcılığı sürecinde edindiğim tecrübelerle, gerekse sahip olduğum inanç ve azimle, Eylül ayında yapılacak olan seçimde bayrağı onurlu bir şekilde devralıp daha da yukarılara taşıyacağıma/taşıyacağımıza olan inancım tam.

Bu süreçte sizlerle ve değerli yönetim kurulu üyelerimizle birlikte el ele, gönül gönüle, bölge turizmine büyük katkılar sağlayacağımıza ve ülkece yaşadığımız zorlukları “birliğimizle birlikte” aşacağımıza dair en ufak bir şüphe taşımıyorum.

Yakın bir zaman içerisinde sizlere seçim sürecine girildiğinde yapacaklarımızı, taahhütlerimizi maddeler halinde ve detaylı bir şekilde tekrar anlatacağım. Yine içinizden oluşturup yakın zamanda takdim edeceğim yönetim kurulu adaylarımızı da görüşlerinize sunacağım.

Fakat ana ve öncelikli hedefimin, özellikle son bir buçuk yıldır Covid19 salgını nedeniyle çok kötü zamanlar yaşayan sektörümüzü ayağa kaldırmak olacağını net bir şekilde söylemek istiyorum. Bu anlamda gereken siyasi ve iktisadi her gücü kullanacağımdan kesinlikle ve kesinlikle emin olmanızı istiyorum.

Adaylığımın birliğimize hayırlı olmasını dilerim. Allah cümlemizi utandırmasın."

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.