Retaj Hotels&Hospitality’de ilk Türk üst düzey yönetici

Retaj Hotels&Hospitality Türkiye Gelişimden Sorumlu Ülke Başkanı olarak Hakan Korik atandı. Korik, Katar merkezli şirkette atanan ilk Türk üst düzey yönetici olma özelliği taşıyor.

20/11/2023 14:30
Retaj Hotels&Hospitality’de ilk Türk üst düzey yönetici

30 yılı aşkın otelcilik tecrübesi bulunan Hakan Korik, sırasıyla Hilton – IHG – Radisson Hotel Group ve Retaj Hotels&Hospitalty’de yurt içi ve yurt dışında üst düzey görevlerde bulundu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Retaj Hotels&Hospitality Türkiye’de Gelişimden Sorumlu Başkanı Hakan Korik, "İlk etapta hedefimiz; management, frechise ve değerli destinasyonlarda yatırımlar ile büyümek istiyoruz. Büyükşehirlerde şehir otelciliğinin yanında tatil bölgelerinde özellikle Akdeniz ve Ege bölgesinde Retaj Resort markası ile tatil otelciliği ile de ilgileniyoruz.

"Misafirperver, cana yakın ve ev benzeri bir atmosferi dünya çapında yaymak istiyoruz"

Son yıllarda özellikle gelişen helal turizm sektöründe hizmet veren otellerin arttığını, fakat bunların uluslararası bir marka olarak değil de, yerel bir marka olarak hizmet verdiğini bizimle birlikte ilk olarak bu segmentte uluslararası bir markanın sektöre farklı bir değer katarak hizmet vereceğini ve büyüyeceğini düşünüyorum.

Hedefimiz, ilkelerimiz doğrultusunda misafirlerimizin hassasiyetlerini bilen ve bu doğrultuda standartları olan konseptlerimiz ile sürdürülebilir ve sürekli olarak denetlenen bir yapı oluşturmak. Çalısanlarımıza ve ortaklarımıza sıcak samimi bir ortam sağlamak ve bunu misafirperver, cana yakın ve ev benzeri bir atmosferi dünya çapında yaymak istiyoruz" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.