Restoran ve kafelerin açılış tarihi belli oldu

Korona virüs tedbirleri kapsamında uzun zamandır kapalı olan lokanta ve kafe gibi hizmet sektöründe yer alan işletmelerin ne zaman açılacağı merak konusu. Salgın tedbirleriyle beraber kapanan lokanta ve kafe gibi işletmelerin 1 Mart tarihiyle açılacağı belirtildi.

23/02/2021 12:50
Restoran ve kafelerin açılış tarihi belli oldu

Korona virüs tedbirleri kapsamında uzun zamandır kapalı olan lokanta ve kafe gibi hizmet sektöründe yer alan işletmelerin ne zaman açılacağı merak konusuydu. Salgın tedbirleriyle beraber kapanan lokanta ve kafe gibi işletmelerin 1 Mart tarihiyle açılacağı belirtildi.

Normalleşme süreciyle hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasının aşamalı şekilde kaldırılacağı açıklanmıştı.

1 MART'TA AÇILACAK

Salgın tedbirleriyle beraber kapanan lokanta ve kafe gibi işletmelerin 1 Mart tarihiyle açılacağı belirtildi. OdaTV'de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mart ayından itibaren normalleşme sürecini başlatacaklarını vurgulamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söylemişti:

''İllerimizde, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. Hafta sonu kısıtlamasını illerimizde vaka ve aşılama kriterlerine göre aşamalı bir şekilde kaldırıyoruz. Salgın tedbirleri sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.”

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir