Rehberler Gününde, depremde ölen meslektaşlarını andılar

Nevşehir Rehberler Odası üyeleri, 21 Şubat Dünya Rehberler Gününde deprem nedeniyle hayatını kaybeden meslektaşlarını andı.

21/02/2023 19:47
Rehberler Gününde, depremde ölen meslektaşlarını andılar

21 Şubat Dünya Rehberler Günü nedeniyle Nevşehir Valiliği önünde tören düzenlendi. Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Özay Onur, oda yönetimi ve görev yapan rehberlerle birlikte, Atatürk anıtına 21 Şubat Dünya Rehberler Günü nedeniyle çelenk ve karanfil  koyarak saygı duruşunda bulundular.

Ardından ise, depremde hayatını kaybeden meslektaşlarını andılar. Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Özay Onur, "Her yıl 21 Şubat’ın coşkusunu yaşarken, bugün 5 arkadaşımızı Adıyaman'da deprem nedeniyle kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Bu acımızı burada rehber arkadaşlarımızla beraber 5 rehber arkadaşımızın anılarını yaşatmak için 21 Şubat etkinliğini bu şekilde düzenledik.

Depremde hayatını kaybeden ailelere başsağlığı diliyoruz. Arkadaşlarımızın acısını yaşıyoruz. Maalesef orada çok büyük sıkıntılar var. Oradaki yapının iyi olmadığı noktasında duyumlar alıyoruz. 6 Şubat 04.17‘den beri bu işin takipçisiyiz. Karar verilene kadar takipçisi olacağız" diye konuştu. (DHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.