Radisson Hotels, Afrika’daki varlığını yeni otellerle güçlendiriyor

Radisson Otel Grubu, Afrika'daki portföyüne 1.200'den fazla yeni otel odası ekleyen yedi yeni otelini ve 2024'ün ilk yarısında Tanzanya'da ilk otelinin açılışını duyuruyor. Grubun Afrika'daki operasyonda ve geliştirilmekte olan otel sayısı yaklaşık 100'e ulaşmış durumda ve Grup, önümüzdeki beş yıl içinde 150 otel hedefine ulaşma yolunda ilerliyor.

27/06/2024 14:04
Radisson Hotels, Afrika’daki varlığını yeni otellerle güçlendiriyor

Tanzanya, Grubun proaktif genişleme stratejisinde kilit bir pazar olarak belirlendi ve iki otel anlaşmasıyla ülkedeki ilk çıkışını yaptı. Bu ekleme, Grubun 30 ülkeye yayılan çeşitli Afrika portföyünü geliştirerek Afrika'daki en büyük pazar varlığına sahip otel şirketi olarak daha da sağlamlaştırıyor.

Nijerya'da Radisson Otel Grubu, 2023 yılında imzalanan beş yeni otel de dahil olmak üzere, operasyonda ve geliştirme aşamasında olan 13 otelden oluşan bir portföy ile lider konumunu sürdürüyor. Yeni imzalanan Radisson RED Hotel Abuja, Grubun şehirdeki varlığını daha da güçlendirdi ve Abuja'da geliştirilmekte olan toplam otel sayısını dörde çıkardı.

Fas'ta 9 otele ulaştı

Radisson Otel Grubu, Fas'ta da aynı çabaları net bir dönüşüm planıyla sürdürdü ve 2020'de 1 otel olan varlığını bugün faaliyette olan 9'dan fazla otele ve geliştirilme aşamasında olan 4 otele çıkardı. Kazablanka, birçok kıta arasında stratejik bir merkezi temsil ediyor ve Radisson Blu Hotel & Apartments Casablanca Finance City ve Radisson RED Hotel Casablanca Finance City'nin yeni imzaları, Grubun ülke genelinde 2030 yılına kadar 25'in üzerinde otele ulaşma hedefini sağlamlaştırıyor. 

Radisson Otel Grubu Küresel Geliştirme Başkanı Elie Younes şunları söyledi: "Yedi yeni otel, Fas, Nijerya, Tunus ve Etiyopya gibi kilit Afrika pazarlarında önemli bir büyüme gösteren genişleme stratejimizle uyumlu ve Tanzanya'daki merakla beklenen ilk otelimizdir. Bu oteller aynı zamanda dönüşüm stratejimizi ve yeni markalar sunarak portföyümüzü çeşitlendirme ve bu önemli pazarlardaki varlığımızı sağlamlaştırma konusundaki kararlılığımızı da vurgulamaktadır."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.