Radisson Hotel Group'tan yeni temizlik ve dezenfeksiyon prosedürü

Radisson Hotel Group, Radisson Hotels Güvenlik Protokolü adlı yeni bir derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon prosedürünün devreye alındığı duyuruldu.

03/07/2020 16:33
Radisson Hotel Group'tan yeni temizlik ve dezenfeksiyon prosedürü

Radisson Hotel Group, SGS ile işbirliği içinde yürüteceği Global Temizlik ve Hijyen Taahhüdü Radisson Güvenlik Protokolü'nü açıkladı. Radisson Hotel Group tarafından yapılan bir açıklamayla dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşu SGS ile işbirliği içinde Radisson Hotels Güvenlik Protokolü adlı yeni bir derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon prosedürünün devreye alındığı duyuruldu.

Radisson Hotel Group, misafirlerinin, çalışanlarının ve iş ortaklarının sağlık, emniyet ve güvenliğini sağlamayı birincil önceliği olarak kabul etmektedir. Tüm mevcut sağlık ve güvenlik süreçlerini kapsamlı bir şekilde gözden geçiren Radisson Hotel Group, ek protokoller geliştirmek ve doğrulamak için uzmanlardan oluşan bir ekiple çalıştı.

Bu geliştirilmiş protokoller, operasyonel yönlendirmeler ve kapsamlı sağlık ve güvenlik prosedürleri, SGS tarafından doğrulanarak, misafirlerinin check-in’den check-out’a kadar güvenliğini ve içlerinin rahat etmesini sağlamak için yerele uyarlanacaktır. Radisson Hotellerinin Güvenlik Protokolü, Radisson Hotel Group’un dünya çapındaki tüm otellerinde hali hazırda uygulanan temizlik, dezenfeksiyon ve hijyen standartlarını daha da güçlendirecek.

Bu yönergeler içerisinde, tüm girişlerde dezenfektan üniteleri, Kişisel Koruyucu Ekipman (PPE), temizlik ve dezenfeksiyon sıklığının artırılması ve kaydedilmesi, Toplantı ve Etkinlik mekanları dahil otellerin her alanında sosyal mesafe uygulanması, yerel eğitimler, Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri veya Dünya Sağlık Örgütü tavsiyeleri ve sağlık yönlendirmeleri, gıda güvenliği standartlarının vurgulanması, çalışanlara kapsamlı eğitimler verilmesi olarak sıralanabilir. 

Radisson Hotel Group, marka taahhüdünü genişletmek için 20 adıma ek olarak 10 adımlık bir Toplantı ve Etkinlik prokolünü de açıklıyor olacak. Şirket, bu gerekli operasyonel detayları gelecek haftalarda tamamlamayı planlıyor. Değerlendirilmekte olan bazı ilkeler arasında şunlar yer alıyor:

-  Oteldeki tüm alanların, özellikle çok temas edilen yüzeylerin temizlik ve dezenfeksiyon sıklığını artırmak

-  Otelin girişinde ve ortak alanlarda alkol bazlı el dezenfektanı üniteleri ve eldiven bulundurmak

-  Tüm oda anahtarlarını dezenfekte etmek ve check-in sırasında güvenli bir şekilde sunmak

-  Teması minimuma indirmek için misafirlere hızlı check-out seçeneği sunmak

- Nakitsiz ödeme şekillerinin oluşturulması ve desteklenmesi

-  Her odada uygulanan temizlik ve dezenfeksiyon prosedürlerini gösteren kapı askıları

-  Çalışanlara kapsamlı hijyen ve koruma eğitimleri vermek

-  Çalışanlara maske ve eldiven gibi Kişisel Koruyucu Ekipman sağlamak

 

Yorumlar