Prontotour rehberlere Türkiye’yi gezdiriyor

Turist Rehberleri Birliği (TUREB) ile iş birliğine giden Prontotour, rehberler için Türkiye’nin farklı bölgelerinde uygulamalı eğitim gezileri düzenlemeye başladı.

15/09/2021 00:05
Prontotour rehberlere Türkiye’yi gezdiriyor

Son yıllarda yurt içi kültür turlarına yatırım yaparak yeni paket ve projeler geliştiren turizm sektörünün öncü markası Prontotour, rehberlerin pandemi nedeniyle uzun bir süredir yapamadıkları uygulamalı eğitim gezilerini de sonbaharda başlattı.

Türkiye Turist Rehberleri Birliği (TUREB) tarafından üniversitelerin turist/turizm rehberliği bölümü öğrencileri ya da rehberlik bölümünden mezun olacak rehber adayları ile ruhsatnamelerine bölge ekletmek isteyen rehberler için

planlanan yurt içi uygulamalı eğitim gezilerine rehberler yoğun ilgi gösterirken yeni kontenjanlar, açılan bölgeler ve tarihler Prontotour’un internet sitesinden takip edilerek kayıt yaptırılabiliyor. 4 Eylül’de başlayan geziler, ekim ayının sonuna kadar devam edecek.

Son yıllarda yurt içi kültür turlarında hızlı bir büyüme yakaladık 

Son yıllarda yurt içi kültür turlarında hızlı bir büyüme yakaladıklarını söyleyen Prontotour Kültür Turları Müdürü Ersin Eren, normalleşme süreciyle birlikte yaz aylarında yurt içi kültür turlarında yoğun ilgiyle karşılaştıklarını neredeyse aşısını olanın tura koştuğunu belirtti.

Sonbaharda kültür rotalarına ilginin devam ettiğini hatırlatan Eren, Prontotour ve TUREB iş birliğiyle bu yıl gerçekleştirilen Aday Rehberlik Eğitim Gezileri’nin ise beş bölgeye düzenlendiğini söyledi.

Rehberlerin turlara büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Eren, kayıtlar açılır açılmaz çok büyük bir taleple karşılaştıklarını, ilk saatlerde şirket telefonlarının kilitlendiğini ve 48 saat içinde bin 100’ün üzerinde kayıt gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi. Eren, bu sayının bir rekor olduğunu da kaydetti.

Eğitim Gezileri Marmara, Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’ni kapsıyor

Eğitim Gezileri’nin Marmara, Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’ni kapsadığını vurgulayan Eren, “İlk gelen taleplerde Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerine yoğun ilgi vardı ancak şu an Ege ve Marmara ile İç Anadolu’ya da talepler artmış durumda.

Marmara Bölgesi için konaklamasız bir paketimiz de mevcut. Rehberlerimizin alan bilgilerini kazanmaları ve kendilerini geliştirmelerine vesile olduğumuz için çok mutluyuz” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.