Pegasus'un sahibi Ali Sabancı tekne kazasında yaralandı... Entübe edildi

Pegasus Havayolları'nın da yer aldığı Esas Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, dün Yunanistan'ın Leros Adası açıklarında denizde kaza geçirdi. Zodyakla kayalıklara çarpan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı ağır yaralandı.

25/08/2023 12:57
Pegasus'un sahibi Ali Sabancı tekne kazasında yaralandı... Entübe edildi

Tatil için Yunan adalarına tekneyle giden Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı kaza geçirdi.

KAZADAN YUNAN BASINININ GEÇTİĞİ FOTOĞRAFLAR

 

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'nın geçirdiği kazadan ilk görüntüler: Zodyak botun burnunun kayalıklara çarpınca parçalandığı görülüyor.

SABANCI ÇİFTİ ZODYAK BOTLA KAYALIKLARA ÇARPTI

Yatlarıyla Yunanistan'ın Leros Adası açıklarında tatilde olan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, akşam yemeği için zodyak botla restorana giderken kayalıklara çarptı. Ağır yaralanan çifti, tesadüfen yakınlarından geçen teknedekiler fark etti. Teknedekilerin kurtardığı Sabancı çifti, adadaki hastaneye kaldırıldı.

ALİ SABANCI VE VUSLAT SABANCI AMERİKAN HASTANESİ'NE GETİRİLİYOR

İlk müdahalenin ardından çift, Bodrum'a getirildi. Patronlar Dünyası'nın edindiği bilgilere göre Ali Sabancı'nın dalağı alındı. Ali Sabancı, ambulans helikopterle Bodrum'dan İstanbul'a getirildi. Ambulans helikopterin saat 11.50 sıralarında Atatürk Havalimanı'na indiği ve Sabancı'nın Amerikan Hastanesi'ne nakledildiği öğrenildi.

AYDIN DOĞAN KIZI İÇİN ÖZEL UÇAĞINI GÖNDERDİ

Vuslat Doğan Sabancı'nın babası Aydın Doğan da özel uçağını Bodrum'a gönderdi. Bodrum'dan 11.30'da Vuslat Doğan Sabancı'yı alan uçak İstanbul'a havalandı.

ALİ SABANCI VE VUSLAT DOĞAN SABANCI HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI

Doktorlar, Ali Sabancı'nın durumunun stabil olduğunu, dalağının alındığını, kaza sırasında yüzünden de ağır darbeler aldığını belirtti. Ali Sabancı'nın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Sağlık durumunun iyiye gittiği belirtilen Vuslat Doğan Sabancı'nın da Amerikan Hastanesi'ne getirileceği öğrenildi.

SABANCI ÇİFTİNİN ÇOCUKLARI YARA ALMADI

Kaza sırasında zodyak botta bulunan Ali ve Vuslat Sabancı'nın çocukları Şevket Emrecan Sabancı ve Kaan Ali Sabancı'nın ise kazadan yara almadan kurtulduğu öğrenildi.

Yunanistan Ulaştırma Bakanlığı, Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı'nın yağtığı kaza ile ilgili açıklama yaptı. Yunan bakanlığının yaptığı açıklama şöyle:

"25.08.2023 Günü saat 11:00 sularında ulusal haber ajanslarında merkezimizce görülen bir haberin araştırılması neticesinde JRCC PIRE Merkezimizce aranmış;24.08.2023 Günü saat 20:58 sularında ILERYOZ adası civarında bulunan kayalıklara LATIKO isimli Malta Bayraklı motor yata ait zodyak botun kayalıklara çarptığı içerisinde bulunan 6 kişiden 4’nü yaralandığı.Yaralılar içinde Pegasus Hava Yolları sahibi Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı’nın da bulunduğu ve yaralı çiftin ilk müdahalesinin ardından Ali Sabancı’nın Bodruma nakledildiği bilgisi alınmıştır.Sürecin Atina Büyükelçiliği tarafından takip edildiği öğrenilmiş olup Atina Büyükelçiği aranmış Vuslat Doğan Sabancı hanımında deniz yoluyla Bodruma nakledidlmek üzere olduğu bilgisi alınmıştır."

ESAS HOLDİNG VE DOĞAN HOLDİNG AÇIKLAMA YAPTI

Esas Holding’den deniz kazası geçiren Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı’nın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında bir deniz kazası geçirmiştir. Tedavileri devam etmekte olup sağlık durumları takip edilmektedir. Gelişmelerle ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir.” ifadeleri yer aldı.

Doğan Holding de benzer bir açıklama yaptı: “Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı ve eşi Ali Sabancı, 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında bir deniz kazası geçirmiştir. Tedavileri devam etmekte olup, sağlık durumları takip edilmektedir. Gelişmelerle ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir.”

İŞTE SABANCI ÇİFTİNİN YATI

Sabancı çifti ve çocukları Latiko yatı ile tatil yapıyordu. Teknede Ali Sabancı, eşi Vuslat Doğan Sabancı, çocukları Şevket Emrecan Sabancı ve Kaan Ali Sabancı bulunuyordu. Sabancı tarafından kiralanan Latiko, 2014 yılında üretildi. Boyu 43.6, genişliği 9.2 metreyi bulan Latiko, 11 misafir ve 5 mürettebat ağırlayabiliyor.

Sabancı ailesinin sahip olduğu Latiko adlı yat


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.