Pegasus uçağında yolcular bayıldı, pilot uçağı terk etti: Mesai bitti

Pegasus'un Sabiha Gökçen-Dalaman uçuşu 5 saat rötar yapınca 2 yolcu fenalaşarak bayıldı. Seferi gerçekleştirmesi istenen pilot ve personelin 'mesai bitti' diyerek uçağı terk ettiği iddia edildi.

11/07/2024 18:07
Pegasus uçağında yolcular bayıldı, pilot uçağı terk etti: Mesai bitti

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Dalaman'a uçuş gerçekleştirecek Pegasus Hava Yolları'na ait uçak 5 saatlik rötar yaptı. Sosyal medyada uçağa dair yapılan paylaşımlarda iki yolcunun bekleme nedeniyle bayıldığı, pilot ve personelin "mesai saati dolduğu için" uçaktan inip gittiği iddia edildi.

İddiaya göre yolcular, rötar süresince açlıklarını ve susuzluklarını gidermek için yetkililerden su ve sandviç talep etti ancak bu talepler yeterince karşılanamadı. Diğer yolcuların "yemek istiyoruz" diye bağırmasıyla "ücretsiz ikram dağıtacağız" duyurusu yapıldı.

Yolcuların artan gerginlik ve rahatsızlıklarıyla birlikte, seferi gerçekleştirecek olan pilot ve kabin personeli de mesai saatlerinin dolması nedeniyle uçağı terk etti. Yeni uçuş ekibi beklenirken uzun süreli rötar sebebiyle fenalaşan iki yolcu bayıldı. Daha sonra yolcuların saatlerce süren rötar nedeniyle gergin ve kızgın oldukları görülürken, görüntülerde bazı yolcuların açlık ve susuzluk nedeniyle kabin ekibine "Yemek verin, su verin" diye seslendikleri uyuldu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.