Pegasus'u oyuna getirdiler... Doğum sancısı numarasıyla uçağı indirtip kaçtılar

Fas'ın Kazablanka kentinden İstanbul'a seyahat etmekte olan Pegasus Havayolları'na ait yolcu uçağı, İspanya'nın Barselona kentine acil iniş gerçekleştirdi.

07/12/2022 21:51
Pegasus'u oyuna getirdiler... Doğum sancısı numarasıyla uçağı indirtip kaçtılar

İngiliz haber ajansı Reuters'ın haberine göre, İspanya hükümeti, Barselona'nın El Prat Havalimanı'na acil iniş yapan uçaktan inen 28 kişilik bir grubun, pistte koşarak kaçmaya çalıştığını açıkladı. Uçakta doğum numarası yapan kadın dahil 14 kişi yakalandı.

İspanya polisi, aralarında yetkililerin uçakta doğum numarası yaptığını söylediği hamile bir kadının da bulunduğu 14 kişiyi yakaladı. BBC'de yer alan habere göre, Pegasus Havayolları Kazablanka-İstanbul seferini yapan uçağın kapıları inişte açılır açılmaz sözkonusu grubun uçaktan atladığı söyleniyor. Öte yandan BBC uçağın doğum sancısı numarası yapan kadın yüzünden acil inişe geçtiğini de yazdı.

Haberde, yakalanan 14 kişiden beşinin uçağa geri bindirildiği, geri kalanının da Fas'a sınır dışı edileceği ifade edildi. DailyMail'in haberinde, uçağın Pegasus Havayollarına ait olduğunu ve uçakta 228 yolcu bulunduğunu belirtti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.