PCR testi kararı İngiliz turizm sektörünü nasıl etkileyecek?

İngiltere'de alınan yeni karara göre, 30 Kasım’dan itibaren ülkeye giriş yapan tüm yabancılar varışın ikinci gününde PCR testi yaptıracak ve test sonucu belli olana kadar da kendini izole edecek.

01/12/2021 22:16
PCR testi kararı İngiliz turizm sektörünü nasıl etkileyecek?

Koronavirüsün yeni varyantı Omikron vakası taşıyan biriyle temaslı olanlar ise, aşı olup olmadığına bakılmaksızın izole olacak. Bir önceki seyahat kararında kırmızı listede hiç ülke bırakmayan İngiltere Omikron virüsü çıktığından bu yana 10 Afrika ülkesini kırımızı listeye aldı.

“TOPARLANMANIN BAŞINDAKI SEYAHAT SEKTÖRÜ BÜYÜK DARBE ALDI”

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA), test kararının toparlanma aşamasının henüz başında olan seyahat sektörüne büyük bir darbe vurduğunu açıkladı. Londragazete'de yer alan habere göre açıklamada, “Bu kararın dikkatli bir şekilde incele altında tutulması ve İngiltere’deki aşılama programına bir zararı olmadığı anlaşıldığı anda derhal kaldırılmalıdır.” denildi.

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid ise, bilim adamlarının Omikron hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalıştığı bu süreçte alınan önlemlerin onlara zaman kazandırdığını söyledi. Which’in seyahat editörü Rory Boland ise “PCR testini zorunlu hale getiren hükümet, rezervasyon yapan insalara güven vermek ve pazarı düzenlemek için adım atmalı.” dedi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.