Paramount Otel’de genişletme ısrarı

Paramount Otel’in genişletilmesi için ikinci kez bakanlığa ÇED başvurusu yapıldığı ortaya çıktı. İlk başvuru geçen yıl yapılmış ancak onaylanmamıştı.

26/03/2022 14:12
Paramount Otel’de genişletme ısrarı

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Torba Mahallesi’nde bulunan ve adı skandallarla kamuoyunun gündemine gelen Paramount Otel’in genişletilmesi için yeniden başvuru yapıldığı ortaya çıktı. Unico Sigorta adlı şirket, oteli genişletmek için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na geçen yıl nisan ayında Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) başvurusunda bulunmuş ancak bakanlıktan onay alamamıştı.

Birgün'den Aycan Karadağ'ın haberine göre şirket, 21 Mart’ta ‘Turizm Konaklama Tesisi (Be Premium Bodrum Hotel) Projesi’ kapsamında yeniden ÇED başvurusu yaptı.

Otelin genişletilmek istendiği alan, devlete ait ormanlık alanı kapsıyor

Proje dosyasına göre otelin genişletilmek istendiği alan, devlete ait ormanlık alanı kapsıyor. Hâlihazırda 75 dönüm orman arazisine kurulu otele yaklaşık 26 dönüm arazi daha eklenmek isteniyor. Proje kapsamında oda sayısının 249’dan 315’e çıkarılması planlanıyor. Proje için öngörülen bütçe ise 6 Milyon TL.

Otelin resmi adı artık Be Premium Otel. Otelin alanı Orman ve Su İşleri Başkanlığı tarafından 49 yıllığına Ufuk Turizm İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ’ye tahsis edildi. Alanın kullanım hakkı ise bakanlığın kararıyla Unico Sigorta şirketi tarafından satın alındı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.