Palandöken’e ilk turist kafilesi 185 yolcusuyla geldi

Palandöken’de kayak sezonunun açılmasının ardından Rusya'dan tatil yapmak üzere Erzurum'a gelen ilk turist kafilesini taşıyan uçak havalimanına indi.

30/12/2022 13:17
Palandöken’e ilk turist kafilesi 185 yolcusuyla geldi

Palandöken Kayak Merkezi'nde tatil yapacak Rus turistleri taşıyan charter seferi bugün yapıldı. Rusya'dan 185 yolcusuyla havalanan uçak, saat 07.45'te Erzurum Havalimanı'na indi. Ülkelerinin Ukrayna ile aylardır savaş halinde olduğu Ruslar, Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile karşılandı, daha sonra otobüslerle Palandöken Kayak Merkezi'nde kalacakları otellere götürüldü.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Kuzeydoğu Anadolu Bölge Başkanı Nuh Şenol, "Rusya'dan direkt iniş sağlayan misafirleri karşılamaktayız. İlk charter seferimizde 185 yolcu misafirimiz mevcut. Bu sezonun ilk charter uçağı. Bu seferler mart ayı sonuna kadar devam edecek. Haftada 3 kez direkt uçuşlar olacak. Erzurum'a gelen misafirlerimiz sadece kayak yapmayıp, şehrin turistik yerlerini gezdirip, şifalı kaplıcalarına götüreceğiz. Erzurum'a bu yıl 20 bin Rus turistin gelmesini bekliyoruz" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.