Özaltın Holding'ten Gloria Sports Arena oteli genişletmek için ek bina talebi

Antalya’daki ormanlık alanda 2015’te açılan Gloria Sports Arena oteli, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan onay alındığında genişletilecek.

23/05/2024 11:59
Özaltın Holding'ten Gloria Sports Arena oteli genişletmek için ek bina talebi

Antalya’daki ormanlık alanda 2015’te açılan Gloria Sports Arena oteli, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan onay alındığında genişletilecek. Özaltın Holding, kapasite artışı için ek bina yapmak istiyor. Cumhuriyet'ten Şeyda Öztürk'ün haberine göre, Antalya’da Hayrettin Özaltın'ın yönetim kurulu başkanı olduğu Özaltın Holding’e bağlı birçok alan var.

Bunların içinde golf sahaları, oteller, villa tipi yapılar ve spor arenası yer alıyor. Şirket tarafından Serik’in Belek Mahallesi’nde işletilen tesiste 100 oda, olimpik yüzme havuzu, fitness alanı ve kapalı açık spor alanları yer alıyor. Tesiste büyüme talep eden şirket, projesiyle birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na başvurdu. Projeye onay verilmesi durumunda hâlâ orman statüsünde bulunan alana ek bina yapılacak. Bu ek binayla birlikte de oda sayısı artırılacak. Şirket, bu projesi için 525 Milyon TL harcayacak.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.