Oya Narin: Sezon Kasım ayının ortasına kadar uzayacak

Turizmin pandemi ve savaşın etkileriyle yeni döneme girdiğini söyleyen Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, özellikle yılın ikinci yarısının Türk turizmi adına çok hareketli geçeceğini ve sezonun Kasım ayının ortasına kadar uzayacağının altını çizdi.

22/07/2022 09:15
Oya Narin: Sezon Kasım ayının ortasına kadar uzayacak

TTYD Başkanı Narin, özellikle yılın ikinci yarısının Türk turizmi adına çok hareketli geçeceğini ve sezonun Kasım ayının ortasına kadar uzayacağının altını çizerek, “Martı Grubu olarak tesislerimizin üst yönetimlerinde yaşanan atamalar sonrası, süre gelen kaliteli hizmet anlayışımızı daha da yukarılara taşımayı ve rekabetçi ortamda pazar pozisyonumuzu perçinlemeyi amaçlıyoruz.

2021 sezonu sonrası tesislerimizde kısmen başladığımız modernizasyon ve yenileme çalışmalarının ikinci ve daha büyük etabını bu sezon bitince başlatacağız” diye konuştu.

Oteller yeni döneme hazır olmalı

Oya Narin, turizmdeki bu yeni döneme otellerin hazır olması gerektiğini belirterek, “Dünya ve ülkemizdeki tüm sektör paydaşlarını etkileyen, ticareti ciddi manada sekteye uğratan pandemi ve Ukrayna'da yaşanan savaşın etkileri sonrasında, 2019 yılında dünya ekonomik büyüklüğünün yüzde 10.2'sini

oluşturan ve global olarak her zaman hızla büyüyen turizm sektöründe başlayan yeni döneme, yeni ve kuvvetlenmiş sermaye yapımızla girmenin, markamızın pozisyonunu daha ileri taşıyacak adımları atacak olmanın gururu içerisindeyiz” ifadelerini kullandı. (İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.