Oteller planlanan tarihte açılacak

Otellerin yeniden açılış programında herhangi bir kesinti beklenmiyor. Depremzedeleri ağırlayan Antalya otellerinin açılış tarihlerinde herhangi bir değişiklik olmayacak.

02/03/2023 12:25
Oteller planlanan tarihte açılacak

Antalya sahilindeki oteller, zamanında yabancı turist kabul etmeye başlayabilecek. Halen otellerde kalan depremden etkilenen vatandaşlar, diğer konaklama tesislerine taşınacaktır. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seydi Tahsin Güngör, “Depremzedelere kapılarını açan konaklama tesislerinin sezona geç kalacağına dair asılsız bilgiler dolaşıyor. Hayır, tüm depremzedeler şimdi hükümetin planına göre yerleştirildi ve yakında başka bir konaklama yerine nakledilecek” dedi. Otellerin yoğun turizm sezonu için şimdiden hazırlıklara başladığını da sözlerine ekledi.

AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu da, daha önce otellerdeki tüm hazırlık çalışmalarının önümüzdeki aya kadar tamamlanması gerektiğini söylemişti. Bu nedenle oteller uzun vadede on binlerce depremzedeye barınma sağlayamayacak. Kavaloğlu, “Ülkemizde turizm sezonu 1 Nisan'da açılıyor. 15 Mart itibariyle tüm ön hazırlıklar tamamlanıyor” dedi. 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.